Inne
Reklama

Na 100-lecie Automobilklubu Krakowskiego rajd powrócił do kalendarza mistrzostw Polski. Impreza rozpoczęła się w czwartek, 10 kwietnia, widowiskową próbą w centrum Myślenic. Przez dwa następne dni zawodnicy powalczą na 15 odcinkach o łącznej długości niemal 170 km.

W piątek rajdówki popędzą koło Makowa Podhalańskiego i Stryszowa. Sobotnie odcinki wytyczono w okolicach Lanckorony i Suchej Beskidzkiej. Najdłuższa próba to Zawoja - ok. 14 km.

Lista startowa to 50 załóg rywalizujących o mistrzostwo Polski. Przeważają lancery evo - takim autem wystartuje m.in. Maciej Lubiak, którego będzie pilotować Karina Szarama debiutująca na prawym fotelu rajdówki Diverse Extreme Team BF Goodrich.

Kilka załóg wystartuje też imprezami. Leszek Kuzaj pojedzie najnowszą wersją N14, będzie to debiut tego samochodu na polskich trasach rajdowych. Subaru Kuzaja zbudowała i przygotowała firma Tommi Makinen Racing z Finlandii (zgodnie z homologacją FIA). Także Sebastian Frycz siądzie za kierownicą imprezy N14.

W nowych barwach, ale jeszcze "starą" imprezą w specyfikacji N12 wystąpi wicemistrz Polski Tomasz Kuchar z pilotem Danielem Dymurskim. Mimo to kierowca zespłu Statoil - Loctite Rally Team obiecuje walkę o każdy ułamek sekundy.

Dopiero na przełomie kwietnia i maja Kuchar zacznie testować nową imprezę N14. Prawdopodobnie pierwszym startem w modelu 2008 będzie rajd Elmot.

Nie zabraknie też aut klasy S2000 - do akcji ruszą cztery peugeoty 207. Kierowcy - Michał Kościuszko, Bryan Bouffier (mistrz Polski), Mariusz Małyszczycki i Michał Sołowiow, który przesiadł się z fiata grande punto S2000.

Rodzynkiem będzie suzuki swift S1600 - za sterami zasiądzie Piotr Maciejewski. Na trasie pojawi się też sześć citroenów C2 VTS (klasa R2B).

W sobotę dołączą zespoły z rajdowej drugiej ligi (puchar PZM). Zgłosiło się 90 załóg, wśród nich trzy startujące fiatami 126p. Zawodnicy pucharu PZM pojadą sześć odcinków specjalnych.