Rywalizacja rozpocznie się w piątek, 9 maja, na stadionie w Świdnicy. Tuż przed 17.00 zawodnicy wystartują do pięciu odcinków specjalnych. Pierwszy etap zakończy się późnym wieczorem próbą w Burkatowie.

Reklama

Drugiego dnia na załogi czeka dziewięć oesów o długości prawie 130 kilometrów, w tym zespoły przejadą trzy pętle z odcinkami Świdnica - Burkatów, Rościszów - Ludwikowice i Olszyniec - Dziećmorowice. Ostatnia rajdówka przetnie metę w sobotę na stadionie OSiR w Świdnicy.

Do rywalizacji zgłosiło się niemal 49 załóg, w tym 26 w samochodach czteronapędowych. Listę startową otwiera lider MP Leszek Kuzaj, ale walkę o zwycięstwo zapowiada broniący tytuł Francuz Bryan Bouffier.

Nie zabraknie również wicemistrza Polski Tomasza Kuchara z pilotem Danielem Dymurskim. Kuchar powalczy za kierownicą najnowszej mpreze N14 w barwach Statoil-Loctite Rally Team.

"W końcu zobaczę, gdzie jesteśmy w stawce nowym samochodem. Przeprowadziliśmy testy, z których jasno wynika, że subaru impreza N14 ma wielki potencjał, ale jednocześnie mamy świadomość, że minie jeszcze dużo czasu, zanim dopracujemy na 100 proc. nastawy zawieszenia i napędów. Chciałbym podziękować całemu zespołowi za zbudowanie przepięknego auta. Poza tym życzę szczęścia Karolowi Piątkowskiemu i Radkowi Banachowi, którzy dołączyli do naszego teamu i pojadą naszą Imprezą N12" - powiedział Kuchar.