Inne
Reklama

Oto nowe wcielenie mistrzyni szutrów, asfaltów i śniegu - jak zwykle w kultowym niebieskim lakierze. Szefowie SWRT chcą, by za jej kierownicą Petter Solberg i Chris Atkinson odzyskali glorię, w jakiej Subaru jeździło w latach 90. Przypominamy, że od 1995 do 1997 wśród konstruktorów WRC marka z Japonii była niezwyciężona.

Pierwszą próbę ognia najnowsza impreza WRC 2008 zaliczy na szutrowych oesach greckiego rajdu Akropolu (29 maja - 1 czerwca). W drugiej połowie sezonu zespół zamierza wrócić do światowej czołówki. Słowem chcą utrzeć nosa Citroenowi i nadepnąć na odcisk Forda.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, iż możemy wprowadzić zupełnie nową Imprezę 2008 przed terminem. To wynik wytężonej pracy całego zespołu w Wielkiej Brytanii i STI (Subaru Tecnica International) w Japonii. Podobnie jak nowa seryjna impreza rozpoczęła nową erę dla Subaru, tak i WRC 2008 rozpoczyna nową erę dla nas wszystkich w szeregach Subaru World Rally Team. Jestem pewien, że w Grecji będziemy konkurencyjni" - powiedział David Richards, szef SWRT.

Tu znajdziecie bardzo fajną stronę poświęconą imprezie WRC.