W austriackim Grazu odbywają się zawody drugiej i trzeciej rundy Mistrzostw Świata Freestyle Motocross organizowane w formule Night of the Jumps. Bartek Ogłaza to nasz najlepszy zawodnik w tych karkołomnych wyczynach.

Reklama

Na czym polega rywalizacja? 12 zawodników ma po jednej minucie na wykonanie 7 tricków (sztuczek). Ostatnia ewolucja punktowana jest podwójnie. Po kwalifikacjach do finału przechodzi najlepsza szóstka. W finale każdy ma półtorej minuty na wykonanie 9 tricków. W ostatnim skoku zawodnik wykonuje najlepszą ewolucję, za którą dostaje podwójną ilość punktów, podobnie jak w kwalifikacjach. Sędziowie oceniają trudność tricków, wykorzystanie całej trasy, czystość wykonania ewolucji a także własny niepowtarzalny styl.

Cykl Mistrzostw Świata FIM IFMXF wystartował w Czeskim Liberecu 1 marca 2008 r. Zawody wygrał Norweg Andre Villa, który pozostaje liderem klasyfikacji generalnej, na drugim miejscu plasuje się Amerykanin Jack Rowe, trzeci jest Francuz Roman Izzo. Polski zawodnik Bartek Ogłaza zajmuje jedenaste miejsce.