Insignia - takie imię dostanie nowy samochód Opla. Wiadomo już oficjalnie. Przedstawiciele marki ujawnili, że cała rodzina tego auta będzie produkowana w macierzystej fabryce, czyli w Russelsheim.

Reklama

Wygląd? "Wystarczy jedno uważne spojrzenie na nasz przełomowy model koncepcyjny GTC, aby domyślić się, jak fascynujący będzie nowy język stylistyki Opla" - tajemniczo podpowiada Alain Visser, Dyrektor ds. Marketingu w General Motors Europe.

Opel ujawnił tylko jedno zdjęcie, które - jak widać na filmie - fotograf opłacił zdrowiem. Wynika z niego, że insignia zerwie z dotychczasowym, statecznym wizerunkiem limuzyny. Ostre światło zapowiada śmiałe linie całej karoserii - to dobrze. Mało tego, insignia zaskoczy nas także zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi.

Opel insignia zadebiutuje w lipcu 2008 roku. Światową premierę zaplanowano na wystawę samochodową w Londynie. Tam kurtyna opadnie do końca.

Przygoda Opla w klasie średniej rozpoczęła się w latach siedemdziesiątych. Wtedy pojawiła się ascona, której trzy kolejne generacje sprzedały się w ilości 4,4 mln sztuk. W 1988 roku nastąpiła zmiana - na rynek wjechała vectra. Także ona doczekała się trzech pokoleń. Do dziś Opel sprzedał niemal 5,5 mln tych aut.