Dorota Gardias - pogodynka TVN - ma nowe zajęcie. Piękność została prowadzącą imprezy związane akcją "Nie kieruję się stresem", czyli kampanią Forda, której celem jest zwrócenie uwagi na stres, który towarzyszy kierowcom podczas jazdy samochodem.

Gwiazda telewizyjna poprowadzi cykl road show w 13 nadmorskich miejscowościach. Jak się dowiadujemy podczas wakacji Gardias razem z organizatorami będzie chciała zwrócić kierowcom uwagę na systemy, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

A co najbardziej denerwuje polskich kierowców? Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Forda, do najbardziej stresujących sytuacji na drodze badani zaliczyli nie tylko jazdę do pracy w korkach, ale również jazdę na weekend i na urlop. W skali 1-10 co ósmy Polak przyznawał tym sytuacjom noty powyżej 6.

Badania wykazały też, że 92 proc. Polaków uważa, iż bardziej zrelaksowany kierowca jedzie bezpieczniej. Jednocześnie 84 proc. badanych twierdziło, że gdyby miało dziś kupić samochód, poszukiwałoby modeli wyposażonych w technologie, które zmniejszają stres związany z prowadzeniem auta i podwyższają bezpieczeństwo na drodze.