Najnowszy fiat freemont będzie największą gwiazdą włoskiej marki w czasie targów motoryzacyjnych Auto Moto Show w Expo Silesia w Sosnowcu (od 10 do 12 czerwca). Fiat freemont powstał na bazie modelu dodge journey i jest pierwszym modelem Fiata, który zrodził się jako owoc współpracy włoskiej spółki z Chrysler Group. Produkowany będzie w meksykańskim zakładzie w Toluca, w tym samym, w którym produkowany jest model 500, przeznaczony na rynek amerykański.

Reklama

Od przedniego zderzaka do tylnego freemont mierzy 489 cm. Szerokość - 188 cm. Od asfaltu po czubek dachu jest 172 cm. Rozstaw osi - 289 cm. Kabina pomieści 7 osób. Bagażnik z płaską powierzchnią załadunkową pomieści do 1461 litrów.

Inne

"W Sosnowcu po raz pierwszy oficjalnie na polskim rynku zostanie zaprezentowany fiat freemont. Dla nas to bardzo ważny model, którym <wjeżdżamy> w dwa segmenty rynku - dzięki możliwościom aranżacji 7-osobowej kabiny freemont staje się poważnym konkurentem dla tradycyjnych vanów. Jego kartą przetargową będzie niewątpliwie mocny dwulitrowy turbodiesel o mocy 170 KM oraz opcjonalny napęd 4x4 - tymi cechami celujemy w segment SUV. Obecność Fiat Auto Poland na Auto Moto Show to sprawa naturalna - południowe województwa Polski to dla nas strategiczne rynki, dlatego właśnie tam zdecydowaliśmy się na premierę freemonta, który dzień później pokażemy naszym klientom w wybranych salonach dealerskich Fiata w całej Polsce w czasie czwartej edycji Nocy Cudów" - powiedział Wojciech Masalski, dyrektor handlowy Fiat Auto Poland.

InneFani sportowych emocji i pięknego stylu poznają z bliska ikonę motoryzacji, jaką jest Alfa Romeo - marka z Mediolanu wystawi najbezpieczniejszy samochód kompaktowy wszech czasów, czyli Alfę Giuliettę oraz Alfę MiTo. Poziom adrenaliny jeszcze mocniej podniesie Abarth 500C. Ikona włoskiego luksusu - Lancia zabłyśnie modelem Delta seria 1. Miłośnicy off-roadu obowiązkowo będą musieli zrobić zdjęcie najnowszego Jeepa Wranglera Rubicon.

Inne

Organizatorzy poza premierami samochodowymi przewidzieli także inne atrakcje. W programie są zawody Car Audio EASCA, festiwal filmów i reklam motoryzacyjnych, zawody modeli PDM Challenge, salon retro, tor off-road, strefa eco, tuning oraz prezentacja repliki papamobile -papieskiego Stara 660 M2, którym wożono Jana Pawła II w czasie jego pierwszej wizyty w Polsce.

Inne

Gdzie i kiedy? Auto Moto Show, podobnie jak w zeszłym roku, odbędzie się w największej polskiej hali wystawienniczej w Sosnowcu - Expo Silesia (ul. Braci Mieroszewskich 124, GPS: 50 st 18'53.721"N; 19 st 11'49,313"E). Publiczność będzie mogła zwiedzać ekspozycję od 10 czerwca w piątek w godzinach 11.00-19.00; 11 czerwca w sobotę w godzinach 9.00-19.00 i 12 czerwca w niedzielę w godzinach 9.00-18.00.

Inne