Frankfurt, stoisko Jeepa - na zderzaku wranglera siedzą trzy piękne dziewczyny - niezły trik by przyciągnąć oko każdego faceta. A samochód? Hmm… Nowy wrangler to ten sam stary Jeep - w dużym uproszczeniu - jego wygląd jest "niezmienny" od 70 lat. I dobrze :)

Reklama
Inne

Jednak jest ważny powód by napisać o tym twardzielu przy okazji show w Niemczech. Otóż za plecami tych trzech ślicznotek i za charakterystyczną osłoną drzemie nowe serce - całkowicie nowy silnik benzynowy V6 Pentastar o pojemności 3,6 l.

Nowa jednostka rozwija moc 284 KM i daje kierowcy 347 Nm momentu obrotowego. Napęd na cztery koła przekazuje nowa pięciobiegowa przekładnia automatyczna. Jak zapewniają konstruktorzy jednostka 3,6 l w stosunku do poprzedniego V6 o pojemności 3,8 l wypija mniej paliwa.

AP / Sebastian Willnow
Reklama

Kiedy w Polsce?Nowy motor pod maską wranglera korzysta z nowoczesnych technologii dostępnych w ramach aliansu z Fiatem. Na liście patentów są m.in. Multiair, systemy wtrysku bezpośredniego oraz turbodoładowanie.

Wrangler w wersji 2-drzwiowej z takim sercem notuje 37-procentową poprawę czasu przyspieszania od 0 do 100 km/h, który obecnie wynosi 8,1 s.

W Polsce sześciocylindrowy Pentastar dostępny będzie w wersjach modelowych Wrangler i Wrangler Unlimited Sport, Sahara i Rubicon od listopada 2011. A te trzy ślicznotki zostaną we Frankfurcie…

AP / Mario Vedder