Ford Evos Concept to zapowiedź nowego, globalnego języka stylistycznego następnej generacji samochodów osobowych Forda, a także aut typu MAV i CUV. Eksperci powątpiewają jednak, czy to piękne coupe nie ma szans na produkcję masową...

Reklama

We Frankfurcie na przestrzeni 235 tys. mkw. swoje pojazdy i różnego rodzaju elementy motoryzacyjne pokazuje 1007 wystawców z 32 krajów. Targi są otwarte dla zwiedzających do 25 września.

Przewidziano 89 światowych premier aut, w tym 45 producentów niemieckich. Największy w Europie producent samochodów koncern Volkswagen prezentuje 54 swoje auta na stoisku, liczącym prawie 9000 m/kw powierzchni. Ponadto gościom zostanie udostępniona flota 74 samochodów do jazd próbnych, w tym dziewięć modeli Golfa blue-e-motion z napędem elektrycznym. Do ich obsługi zaangażowano 228 hostes.

Nic dziwnego, nasi zachodni sąsiedzi zapomnieli już, co to kryzys w motoryzacji. Przebojem VW jest model miejskiego, niewielkiego autka o nazwie Up! Samochód ten, w wersji na gaz ziemny CNG, ma spalać 25 kg na 100 km, co daje koszt użytkowania 8 zł. na 100 km. W podobnym kierunku poszło Audi ze swoim koncepcyjnym modelem o nazwie Urban.

W mały i niezbyt kosztowny samochód poszedł także Opel. Pokazał model RAK E, autko elektryczne z dwoma siedzeniami, jedno za drugim, mające kosztować ok. 12 tys. Euro, którego koszt przejazdu 100 km ma wynieść1 euro.

Audi A5, A6 Avant, A8 Hybryd, nowe Mercedesy kl. B i M, Opel Zafira Tourer, Astra GTC nowe Combo, Ampera - to tylko przykłady kilku premier we Frankfurcie.Stoisko Fiata poświecone zostało nowej Pandzie. Fiat pokazał siedem egzemplarzy swojego nowego modelu tego samochodu. Oprócz Pandy, Fiat pokazał także inne swoje modele: czteronapędowy Fiat Freemont (AWD) i limitowaną edycję Fiata 500 - "500C by Gucci", Punto na rok modelowy 2012, Fiat 500 TwinAir, oraz Fiata Qubo Trekking.

Skoda zaprezentowała światową premierę koncepcyjnego designu, nazwanego MissionL. Ten pięciodrzwiowy samochód zawiera kluczowe elementy, które pojawią się w przyszłej, szóstej już linii modelowej marki. W ten sposób Skoda rozpoczyna swą "modelową ofensywę".

We Frankfurcie światło dzienne ujrzy po raz pierwszy trzydrzwiowa Kia Rio, Kia Soul po face liftingu koncepcyjny, sportowy, czterodrzwiowy sedan marki Kia.

Po 48 lat istnienia na rynku zobaczyliśmy nową generację modelu Porsche 911 Carrera To zaprojektowane całkowicie od podstaw auto, zachwycając rozciągniętą sylwetką, ekscytującym obrysem i precyzyjnie dopracowanymi detalami. Nadwozie o zupełnie nowej, lekkiej konstrukcji wykonane jest z aluminium i stali. To właśnie ono ma znaczny udział w redukcji masy auta o 45 kilogramów, i to przy znacznie większej sztywności.

Światowe premiery Peugeota to 508 RXH, elegancki hybrydowy diesel oraz wielozadaniowy pojazd koncepcyjny HX1 o niekonwencjonalnej stylistyce nadwozia i wnętrzu na sześć osób.

Audi A5, A6 Avant, A8 Hybryd, nowe Mercedesy kl. B i M, Opel Zafira Tourer, Astra GTC nowe Combo, Ampera - to tylko kilka z setek interesujących propozycji frankfurckiego Salonu.