Wyniki najnowszego raportu niezawodności samochodów, opracowanego przez niemieckie stowarzyszenie DEKRA, pokazują, że pojazdy na "eF" wcale nie są takie jak je złośliwcy malują. Czy to się komuś podoba, czy nie…

Reklama

Najnowszy ford fiesta jest wiceliderem niezawodności wśród wszystkich modeli objętych raportem - w 95,8 proc. zbadanych przez stowarzyszenie DEKRA fordach fiesta (wynik uzyskany dla kategorii aut mini z przebiegiem do 50 tys. km) nie odnotowano żadnych problemów przy przeglądzie technicznym.

Inne / Dillon Bryden

A jak wypadły pozostałe modele Forda w poszczególnych klasach? Ford Fiesta okazał się najbardziej niezawodnym samochodem klasy mini, przy przebiegu do 50 tys. km, zaś w rankingu aut z przebiegiem od 100 tys. - 150 tys. km model ten znalazł się w czołówce segmentu, zajmując trzecie miejsce.

Inne

Ranking niezawodności DEKRA 2011 pokazał także, że fordy s-max i galaxy są najbardziej niezawodnymi vanami, przy przebiegu od 100 tys. - 150 tys. km, zaś przy przebiegu od 50 tys. - 100 tys. km modele te zajęły trzecie miejsce.

Ale to jeszcze nic... W tym miejscu przypomnimy co wydarzyło się w pewnej bawarskiej korporacji taksówkowej…Dokładnie 513 000 km w 39 miesięcy - tyle przejechał ford galaxy napędzany 2.0-litrowym turbodieslem TDCi o mocy 140 KM. Średnio, miesięcznie samochód przejeżdżał przeszło 13 tys. km, czyli blisko 500 km dziennie.

Inne

Półmilionowy przebieg jakim chwali się ta sztuka galaxy wystarczy by 13 razy objechać kulę ziemską. Czy coś wysiadło podczas taksówkarskiego maratonu? Przy 498 tys. km w aucie należało wymienić tylko sprzęgło. Zaś oryginalny silnik i skrzynia biegów bez zastrzeżeń służą dalej.

Wspomina firma taksówkowa korzysta również z innych fordów - w parku mają dwa transity oraz s-maxa, który w ciągu zaledwie 12 miesięcy "uzbierał" 200 tys. km przebiegu.

Inne

Ford mondeo zajął trzecie miejsce wśród najbardziej niezawodnych aut klasy średniej, z przebiegiem do 50 tys. km.

W nowej kategorii samochodów użytkowych ford transit zajął trzecie miejsce, przy przebiegu od 100 tys. - 150 tys. km.

Reklama
Inne

Przy sporządzaniu najnowszego raportu DEKRA wykorzystano dane pochodzące z ponad 15 milionów przeglądów, wykonanych w ciągu ostatnich dwóch lat w stacjach kontroli pojazdów należących do DEKRA.