Pirelli Sottozero Serie II to udoskonalone wcielenie opony Winter Sottozero. Sotto II występuje w dwóch odmianach. Model W210/W240 przeznaczony jest dla samochodów klasy średniej i wyższej. Producent obiecuje wysokie bezpieczeństwo nawet przy 240 km/h.

Wersja W270 ma być idealna do mocnych, szybkich aut luksusowych i sportowych. Słowem z najwyższej półki. Takie "kapcie" zapewnią bezstresową jazdę aż do 270 km/h.

>>>Naga Polka w kalendarzu Pirelli 2009

Opony Pirelli zakładają na felgi swoich samochodów marki z marzeń niejednego faceta. Zdaniem włoskiego producenta Sottozero Serie II to zimówki zdolne utrzymać na drodze auta takich sław jak Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Ferrari, Jaguar, Lamborghini, Maserati, Mercedes, Porsche i Volkswagen.

Sottozero Serie II zostały uznane za wzorową w testach opon zimowych przeprowadzonych przez niemiecki tygodnik "Auto Bild". Zdaniem specjalistów żywiołami nowości oponiarzy z Mediolanu są śnieg i lód. Próby trakcji, prowadzenia i slalomu ogumienie zaliczyło celująco. Za feler uznano nieznaczne wydłużenie drogi hamowania - ocena 5+. Dobre parametry na suchej i mokrej drodze - jedna z najlepszych odporności na aquaplaning.

>>>Oto najlepsze i najgorsze zimówki

Na naszym filmie zobaczysz, jak testuje się zimówki na najprawdziwszym lodowcu. Hen, hen wysoko pod niebem...