Inne
Reklama

Dłuższy, szerszy i bardziej przestronny. Zupełnie inny niż obecnie produkowany chevrolet aveo - prototypowy aveo RS zapowiada jak może wyglądać nowa generacja tego malucha, która pojawi się w 2011 roku. Pierwsze wrażenie? Nic nie zmieniać, produkować…

Inne / GM
Inne / GM
Inne / GM

Aveo RS to niezłe ciacho. Od kół po czubek dachu. W jaskrawej karoserii osadzono przymrużone reflektory - projektanci przyznają, że inspiracji szukali w świecie motocykli. Zamaszysta bryła wisi na wielkich 19-calowych kołach. Wściekle niebieski lakier dobrze oddaje muskularne kształty konceptu Chevroleta.

>>>Najtańszy chevrolet zamiast toyoty

"Koncepcja aveo RS wyraźnie wskazuje na to, iż jesteśmy gotowi na uczynienie dużego kroku naprzód w segmencie małych samochodów. Planowany w Europie na rok 2011 nowy aveo będzie całkowicie zgodny z naszymi nowymi propozycjami w segmencie pojazdów kompaktowych i mini - przykuwającymi uwagę modelami cruze i spark." - powiedział Wayne Brannon prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe.

Na pierwszy rzut oka auto wygląda jak trzydrzwiowy hatchback, ponieważ klamki tylnych drzwi kryją się w pobliżu słupka C. Kabina pachnie skórzaną tapicerką. Środkowa część deski rozdzielczej przypomina tą z większego modelu cruze. Za kierownicą tkwi analogowy prędkościomierz i cyfrowy obrotomierz - dokładnie tak jak w ścigaczu. Całość podświetla turkusowa aura. Schowki umieszczone zostały w konsoli centralnej i drzwiach. Tylne fotele złożyć można na płasko tak, by przewieźć większe przedmioty.

>>>Wielka wpadka Toyoty. Chevrolet niczym stal

Moc? Z piekła rodem, przynajmniej jak na takie auto. Motor 1.4 jest turbodoładowany i produkuje 138 KM, które przez sześć biegów ręcznej skrzyni zrolują asfalt przednimi kołami.

Chevrolet aveo RS zadebiutował w Detroit (styczeń). Dziś przyszedł czas na salon samochodowy w Genewie - naszym zdaniem nic nie zmieniać, produkować...