Jak powiedziała w środę sierż. sztab. Daria Żmuda z policji w Lesznie, funkcjonariusze znają już tożsamość napastnika. W środę przesłuchana ma być pokrzywdzona kobieta.

Reklama

– Kierującym jest mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Jakiekolwiek czynności z jego udziałem zostaną wykonane po przesłuchaniu poszkodowanej. Mężczyzna może odpowiedzieć przynajmniej za naruszenie nietykalności cielesnej – powiedziała Żmuda.

– To przestępstwo ścigane jest z oskarżenia prywatnego, ale z uwagi na okoliczności sprawy i na skandaliczne zachowanie tego kierującego będziemy wnosić do prokuratury o wszczęcie postępowania z urzędu – dodała.

Damski bokser z porsche

Zdarzenie miało miejsce we wtorek w Lesznie.

Na nagraniu opublikowanym przez policję widać, jak kierujący porsche nie chce przepuścić przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. Gdy przechodząca zwróciła mu uwagę, kierujący wysiadł i uderzył ją w twarz. Następnie kierowca wrócił do auta i ruszył, mimo że uderzona stanęła przed pojazdem.

Kierowcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub kara więzienia. Żmuda poinformowała, że wskutek zajścia poszkodowana doznała lekkich obrażeń.

Reklama