Zdarzenie, którego dotyczy sprawa, miało miejsce w ub. tygodniu w Lesznie (woj. wielkopolskie). Na nagraniu opublikowanym przez policję widać, jak kierujący porsche nie chce przepuścić przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. Gdy przechodząca zwróciła mu uwagę, kierujący wysiadł z pojazdu i uderzył ją w twarz. Następnie wrócił do samochodu i ruszył, mimo że uderzona stanęła przed pojazdem.

Reklama

Dzień po zdarzeniu poszkodowana została przesłuchana. Wskutek zajścia doznała ona lekkich obrażeń. 35-letni kierowca został zatrzymany w poniedziałek rano w okolicach Andrychowa.

We wtorek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski poinformował, że mężczyźnie przedstawiono zarzuty.

– Wczoraj wieczorem ten mężczyzna został przesłuchany w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie. Przedstawiono mu trzy zarzuty: znieważenia pokrzywdzonej, spowodowania obrażeń ciała poniżej 7 dni, oraz zarzut zmuszenia do określonego zachowania się i narażenia na niebezpieczeństwo poprzez zepchnięcie tej kobiety z drogi samochodem – powiedział Smętkowski.

Jak dodał: Wszystkie te czyny zakwalifikowano jednocześnie, jako występki o charakterze chuligańskim. Najsurowszy z zarzutów zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Prokurator podkreślił, że 35-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyraził skruchę. Mężczyzna przedstawił też swoją wersję wydarzeń; powiedział, że został sprowokowany – zaznaczył prokurator.

35-letni mężczyzna we wtorek ma zostać doprowadzony do prokuratury; podjęte zostaną także decyzje o zastosowaniu środków zapobiegawczych.

Reklama