Skoda Superb w nowych szatach zadebiutuje w Bratysławie. Premierę zaplanowano w trakcie mistrzostw świata w hokeju na lodzie, których głównym i wyłącznym sponsorem od 1993 roku pozostaje Skoda.

Reklama

Odmłodzony największy model Skody pierwszy raz w historii zostanie wyposażony w układ reflektorów Full LED matrix – podobne rozwiązanie w modelach Audi nocą zaskakuje zasięgiem i barwą światła przypominającą dzień. Kolejną nowością będzie napęd hybrydowy typu plug-in, czyli z możliwością doładowania akumulatora prądem z gniazdka garażowego.

Wreszcie odświeżony Superb będzie dostępny po raz pierwszy także w uterenowionej wersji Scout, czyli jako rodzinne kombi z większym prześwitem, napędem 4x4 i w terenowej zbroi chroniącej nadwozie i spód auta. Zderzaki najpewniej zmodyfikowano tak, by nie szurały po gruncie, gdy komuś przyjdzie do głowy zapuścić się w krzaki. Na wzór Octavii Scout można spodziewać się trybu Offroad, który wyostrzy działanie systemów wspomagających kierowcę i aktywuje tzw. asystenta zjazdu.

Czy wiesz, że alkohol przyczynia się do śmierci ponad 3 milionów osób rocznie na całym świecie? Bądź rozważny, zachowaj umiar. Zawsze sprawdzaj promile zanim wsiądziesz za kółko. Skorzystaj z naszego prostego narzędzia >>SPRAWDŹ alkotest on-line
Reklama