Przegląd techniczny auta po nowemu. Rząd szykuje zmiany, w tym dodatkowe opłaty i kary wyższe o 60 proc.

| Aktualizacja:

Przegląd techniczny znowu na celowniku rządu. Wiceminister infrastruktury zapowiedział, że kierowców czeka wprowadzenie nowej opłaty jakościowej i wyższa kara za przeprowadzenie obowiązkowego badania technicznego po wyznaczonym terminie.

wróć do artykułu
  • ~collage
    (dzisiaj 13:35)
    Płaćcie PO -paprańcy i płaczcie a wyć możecie do księżyca o ile go zobaczycie. Już w PRL-u zajumał go Jarosław ze Ś.P. bratem.
  • ~Zbrodniarz i zatruwacz, bo kierowca
    (2018-10-31 18:02)
    "Chodkiewicz ocenił, że wprowadzenie nowej opłaty – z portfela kierowców – zaowocuje lepszym funkcjonowaniem" ... to znaczy jakim konkretnie ? Ano, konsultacje (czy ktoś o nich słyszał ?) "odbyły się w przyjaznej i przyjacielskiej atmosferze". Motywacja, że od dawna nie było podwyżek jest tyle kretyńska, co i arogancka, bo to żaden argument. To są efekty sprawowania władzy przez ludzi do tego nieprzygotowanych i to od 1990 roku (bez wyjątku). Nowa frajerska opłata może w części załata dziurę w kolejnym pomyśle wypłacania przez Państwo alimentów za cwaniaków pracujących "na czarno". Takie czasy ! NIE POMAWIAM, NIE NAWOŁUJĘ i NIE CHCĘ SPROWOKOWAĆ KŁÓTNI. To wyłącznie moje zdanie.
  • ~qq
    (2018-09-19 13:21)
    Nie ma żadnych podwyżek.
  • ~~Adam
    (2018-09-09 18:00)
    Właśnie na tym polega propaganda - coś jak złodziej krzyczy łapać złodzieja. Próbuje się robić wielką aferę z bzdetów - planowanej podwyżki o 4 zł za dostosowanie się do wymogów UE (za nieterminowość kara 60% stawki)... Straszny PiS już wchodzi do waszych domów i zagląda pod majtki heh. Oszuści, a owszem niech nie czują się bezkarni - chociaż tyle...
  • ~vovo
    (2018-08-31 11:22)
    Teraz to zrobili głupote. Zawsze robiłem tak że na miesiąc przed przeglądem jechałem na stacje robiłem przegląd za 40 dychy usuwałem wszystkie usterki i na właściwe badanie jechałem na pewniaka. A w tym roku pojechałem i okazało się że takiej usługi już nie ma a diagnosta może mi jedynie standardowo przegląd zrobić i jak coś będzie nie tak to mam dwa tygodnie na usunięcie. I to jest zmiana na lepsze?
  • ~Norbert
    (2018-08-20 08:49)
    Ja robię przegląd zawsze w jednym miejscu - Polmozbyt Legionowo i zawsze było wszystko w porządku (w tym roku też).
  • ~zyzio
    (2018-08-10 21:37)
    a ja się pytam dlaczego karać kierowcę podwyżką opłaty 60%! za zrobienie badania technicznego po terminie? skoro nie mam badania to poprostu nie moge poruszać sie po drodze publiczne do czasu jego wykonania. I to sankacja to jest dopiero prawdziwe złodziejstwo.
  • ~sobol
    (2018-07-31 17:15)
    Coś za coś, 500+, a skąd na to biorą, ano między innymi i z kierowców,!!!!!!!, to są ci dobroduszni wujkowie, którzy tak gorliwie dbają o dobro społeczeństwa.
  • ~Kierowca -emeryt
    (2018-07-30 16:39)
    Rzadzacy gdzie tylko sie da obciązaja nas oplatami ,to zaczyna byc denerwujące,bo spoleczeństwo biednieje. Wokól drożyzna - mieszkania, gaz, energia elektryczna,oplaty materialy, części zamienne itd. itd wszystko podrożalo,a najgorsze ,ze to nie koniec podwyżek.Co do przeglądow pojazdow to podwyżki i biurokracja.
  • ~gromek234
    (2018-07-27 12:02)
    Nie no coraz lepsze te pomysły. Oby zaraz na benzyniaki sie nie przerzucili. Nie opłaca mi sie sprzedawać golfika bo już swoje lata ma ale jeździ i części oe do niego idzie dobrać wystarczy ta bzdurna opłata paliwowa.
  • ~fifeusz
    (2018-07-24 23:52)
    Dodatkowe opłaty - jestem na nie, wyższe kary jestem na tak. Nie kupuje lewych części z dziupli tylko normalnie legalnie nówki oe delph na rachunek, wymieniam wszystko co trzeba więc przeglądy przechodze ale jak patrze na te ledwo jeżdżące graty co ktoś im podbija badanie to aż mnie szlag trafia.
  • ~NowyGracz
    (2018-07-18 14:45)
    Bardzo fajny artykul
  • ~xcv
    (2018-07-17 13:50)
    bardzo dobrze durne polaczki
  • ~mjk
    (2018-07-17 11:23)
    Przede wszystkim powinni zaostrzyć kontrole z obowiązkowym badaniem skladu spalin. Musi sie skończyć pogoda dla diesli z zepsutymi wtryskiwaczami i wymontowanym DPFem i dla benzyniaków na olej silnikowy.
  • ~mushroom
    (2018-07-16 23:35)
    Szkoda, że jeszcze nie co. Nowy podatek, super. Cieszyłem sie że mnie yaris drogo nie kosztuje w utrzymaniu bo ma mały litrowy silnik więc paliwo i OC nie kosztuje miliona monet, a tu kolejna danina.
  • ~Ratownik
    (2018-07-16 20:44)
    Trole,czy wtedy dopiero będą te nowe przepisy właściwe,kiedy takie "przepuszczone" auta ,albo zrobią kaleką kogoś z waszych bliskich???!!!
  • ~Ariem
    (2018-07-15 15:50)
    To pisowskie kreatury mieli obniżyć podatki, podnieść kwotę wolną od podatku a teraz na kretynów Polaków tylko kolejne haracze nakładają. No to głosujecie na nich Polacy jak wam tak dobrze. Co za ułomny naród, właściwie to te 40% deklarujących, że będzie na nich głosować.
  • ~koleś który jest taki
    (2018-07-14 21:17)
    jesli policja chce karac kierowcow, powinna sie sama nauczyc jezdzc, wkoncu policjant tez człowiek, ale musi miec serce, a nie fujare bo on jest prawem, zycze wszystkim policjantom rozumu
  • ~ja czemu by nie