Na III już zlot właścicieli samochodów marki Mitsubishi stawiło się 114 załóg. Bazą spotkania była położona u stóp Snieżki górska miejscowość Łomnica. Zawodników podzielono na trzy grupy.

Reklama
Mitsubishi

3 wersje przygody i Osada Podróżnika

Zlotowi podróżnicy mogli wybrać jedną z trzech tras dostosowanych do ich preferencji i możliwości samochodu. Jak na markę znaną ze świetnych samochodów 4x4 przystało, najwięcej osób wybrało trasę terenowo - turystyczną i terenową. Na tej pierwszej modele Outlander, Eclipse Cross i ASX pokonywały szutrowe górskie drogi. Na drugiej - przygotowane do off-roadu auta zdobywały przeszkody w terenie. Trasa turystyczna była najdłuższa, ale i najszybsza. Kierowcy Mitsubishi mieli bowiem okazję poruszać się po szlakach, na których rozgrywano Rajd Karkonoski.

Mitsubishi

Na każdej z tych trzech tras załogi w Mitsubishi miały okazję podziwiać niezwykłe widoki ze Śnieżką w tle i zwiedzać najciekawsze miejsca regionu takie, jak Husyckie Skały, Ogród Japoński, Hutę Szkła Julia, Kopalnię Podgórze, czy zaporę w Pilchowicach.

Mitsubishi

Przenieść belę i nie uronić ani kropli

Organizatorzy zadbali także o konkurencje związane z doskonaleniem umiejętności jazdy i podniesieniem bezpieczeństwa na drogach: zawodnicy mieli do pokonania krótką próbę szybkościową i wykonywali zadania w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Częścią zawodów stał się też Farmageddon, gdzie uczestnicy zdobywali punkty w konkurencjach poszerzających wiedzę związaną z prowadzeniem farmy. Zadanie związane z wykorzystaniem wózka wyposażonego w chwytak do beli wzbudziło wiele emocji.

Mitsubishi

Ducha odkrywcy można było także znaleźć w Osadzie Podróżnika – malowniczo położonej polanie piknikowej dla wszystkich zlotowiczów, nad którym górowało umieszczone na skale, czerwone Mitsubishi Eclipse Cross. I właśnie ten model wykorzystano w zadaniu, pokazującym jak ważna jest płynność jazdy – slalomie ze szklanką wody na masce.

Mitsubishi

Uczestnicy mieli możliwość przetestowania na torze przeszkód, specjalnie przygotowanych do jazdy w terenie Pajero Adventure i L200 Monster.

Mitsubishi

Ukoronowaniem sukcesów zlotowych podróżników była ceremonia wręczenia nagród. Trofea dla gorąco oklaskiwanych zwycięzców wręczał prezes Yasuyuki Oyama, któremu towarzyszyli przybyli specjalnie na tę uroczystość przedstawiciele centrali firmy Mitsubishi Motors Corporation - Masaya Ota, szef MRDE - europejskiego ośrodka badań i rozwoju MMC oraz Natsuko Kojima – odpowiedzialna w MRDE za planowanie produktu i badania rynku.

– Cieszę się, że nasza zlotowa rodzina Mitsubishi z roku na rok się powiększa i co roku, dzięki państwu, zachwyca niesamowitym entuzjazmem i rodzinną serdecznością. Dziękuję za wielkie zaangażowanie i zapał, za fair play i wielkie serca i już dziś zapraszam na IV Zlot i kolejną przygodę z Mitsubishi – podsumował prezes Yasuyuki Oyama.

Mitsubishi
Mitsubishi
Mitsubishi
Mitsubishi
Mitsubishi
Mitsubishi