- W ramach śledztwa dotyczącego wypadku kolumny rządowej w dniu 10 lutego 2017 roku w Oświęcimiu uzyskano opinię biegłych z zakresu badania wypadków drogowych z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna w Krakowie, dotyczącą rekonstrukcji przebiegu zdarzenia - poinformowała krakowska prokuratura.

Reklama

Śledczy podkreślają, że strony zostały powiadomione o możliwości zapoznania się z treścią opinii i złożenia ewentualnych wniosków i uwag.

- Z uwagi na dobro śledztwa żadne dodatkowe informacje, dotyczące sporządzonej opinii, na tym etapie postępowania przygotowawczego nie będą udzielane - zaznaczyła prokuratura.

Przypominamy, że do wypadku doszło 10 lutego w Oświęcimiu. Policja informowała wówczas, że rządowa kolumna trzech samochodów wyprzedzała fiata seicento. Kierowca małego fiacika miał przepuścić pierwsze auto, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w opancerzone Audi A8 byłej premier Beaty Szydło. Limuzyna z szefową rządu roztrzaskała się na drzewie. Poważne obrażenia odnieśli Szydło i funkcjonariusz BOR szef ochrony premier. Kierowca pomarańczowego seicento Sebastian K. usłyszał prokuratorski zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku. Nie przyznał się do winy, śledczy nie ujawnili treści jego wyjaśnień.

Reklama

Materiały dotyczące śledztwa w czerwcu trafiły do biegłych z Zakładu Badania Wypadków Drogowych Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie. Eksperci do pierwszych dni listopada zbierali jeszcze materiał dowodowy i uzupełniali "teczki" m.in. o informacje dotyczące danych zapisanych przez rejestratory opancerzonego A8. Śledztwo przedłużono do 10 lutego 2018 r.