Nie jeździsz autem, nie płacisz OC. Poseł Liroy-Marzec chce ułatwić życie kierowcom

| Aktualizacja:

Przepisy nie pozwalają na czasowe wyrejestrowanie samochodu czy innego pojazdu. A to wiąże się z opłacaniem obowiązkowego OC nawet za auto nieużywane. Wkrótce może się to jednak zmienić. Poseł Piotr Liroy-Marzec z Kukiz’15 złożył już w tej sprawie interpelację do ministra transportu.

wróć do artykułu
  • ~U-1
    (2016-10-28 16:55)
    No i o to chodzi .Popieram Marca bo jak nie korzystam to nie płacę .
  • ~jaco
    (2016-10-28 17:12)
    To proste-jezeli minister transportu nie przychyli sie do propozycji posla to bedzie znaczylo ze minister jest przeciw nam POLAKOM,przeciw calemu spoleczenstwu.A my nie chcemy takiego ministra ktory jest przeciw nam!
  • ~yesyes
    (2016-10-28 17:31)
    Liroy to najlepszy posel od lat!
  • ~Ppp
    (2016-10-28 17:14)
    Oczywiście, pan Marzec ma rację - jeśli ktoś nie korzysta z samochodu, to powinien go moc wyrejestrowac i nie ubezpiecza. Karana może być (pod warunkiem znacznej obniżki kar) JAZDA samochodem bez ubezpieczenia, ale nie stanie nim na podwórku/garażu. Pozdrawiam.
  • ~Jasza
    (2016-10-29 04:56)
    Popieram!paranoja jest placic oc za auto które nie jeździ
  • ~Adi
    (2016-10-29 08:09)
    Tu liroy ma racje jeden normalny polityk myslacy o ludziach
  • ~Marek
    (2016-10-29 05:21)
    Brawo ! Ostatnio myslalem o proteście w tym temacie. Takie OC to absurd i totalny idiotyzm
  • ~Piotr
    (2016-10-29 00:00)
    Bardzo dobre rozwiazanie . Nie raz ktos ma stluczke nie ze swojej winy i samochod moze przestac w warsztatach a czlowiek nie jezdzi a oc placic musi.
  • ~pepe
    (2016-10-28 19:12)
    pewnie zezwolą na to ale opłata za wznowienie ubezpieczenia na pewno bedzie zaporowa znając Polskę, taki kraj!
  • ~Kac
    (2016-10-28 18:53)
    Czyż by znaleźli się posłowie, którzy nie śpieszą się aby Polskę tylko doić? Jak się styropian zorientuje to ich wdepcze w ziemię
  • ~Franek
    (2016-10-29 18:44)
    OC powinno być powiązane z kierowcą, nie z samochodem. Samochody same nie jeżdżą, niezależnie ile samochodów się ma, nie da się prowadzić więcej niż jednego na raz. OC jest do wypłacania szkody komuś innemu, więc również wiek i wartość pojazdu nie mają znaczenia, bo nie da się przewidzieć w jaki samochód się uderzy. Najprostsze rozwiązanie i najbardziej sprawiedliwe, OC dla kierowcy, nie samochodu.
  • ~spike
    (2016-10-29 19:36)
    OC pojazdu powinno być w ogóle na kierowcę, a nie na pojazd (sama nazwa zresztą mówi "Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych" - wyrażnie!!) Więc jeżeli posiadam 4 samochody i w danym momencie jadę tylko jednym, to przecież nie ryzykuję 4x bardziej. A jeżeli któreś z pozostałych aut w tym czasie komuś udostępnię, to będę miał do siebie pretensje, że nie upewniłem się czy ta osoba ma na siebie opłacone OC od prowadzenia pojazdów, nie mówiąc o posiadaniu prawa jazdy :D. Użytkownik roweru, paralotni tak samo przecież może (ale już nie przymusowo) wykupić sobie OC od przypadkowych szkód na ludziach czy mienu i jest to OC na osobę, a nie na sprzęt jakim akurat się posługuje w szkodzie. Auta same nie prowadzą przecież!! Można mnożyć argumentów i co z tego. Przymusowe ubezpieczenia OC pojazdów rżną nas w kolejności zaraz po ZUS i PIT.
  • ~Ziemowit F.
    (2016-10-29 07:31)
    Obowiązkowe o c na nie używane pojazdy to złodziejstwo w czystej postaci w majestacie prawa ustanowionego przez złodziei.
  • ~Jędrek
    (2016-10-29 09:35)
    jak rozwiązać problem pasiadania paru samochodów? Sam posiadałem trzy stare samochody i nie da się jeżdzić trzema na raz Piszę o eksploatacji przez jednego kierowce
  • ~okradany
    (2016-10-29 10:06)
    O czym tu dywagować,to proste i logiczne,nie jeżdzę ,nie płacę .A tak właściwie,kto u nas jest ubezpieczony samochód czy właściciel,w cywilizowanym świecie właściciel,a w bajzlu samochód.W Polsce w/g głupich przepisów,nie jesteśmy właścicielami swego majątku/samochodu ,bo represyjne państwo decyduje o wszystkim,tylko nie widzi zmowy cenowej ubezpieczycieli ?
  • ~rodak
    (2016-11-01 22:27)
    Brawo panie Pośle. Popieramy pana pomysł !!!
  • ~neo123
    (2016-10-29 09:11)
    Jedyny facet w sejmie, który interesuje się obywatelami. Reszta chce tylko doić kasę.
  • ~vh
    (2016-10-29 02:13)
    Mozliwosc czasowego wyrejestrowania powinna zostac przywrocona - co do OC - przeciez to latwo sprawdzic - dlaczego prawo nie wymusza na ubezpieczycielu by w CEPIK zamieszczal informacji o waznosci polisy... policja latwo moglaby zweryfikowac czy pojazd posiada czy nie OC i po klopocie.
  • ~Matka natura
    (2016-10-29 11:14)
    Wszystkie te przepisy to wysysanie kasy z człowieka nie chodzi tu juz o OC ale o wszystkie durne bez sensu przepisy i dojenie z nich kasy , a życie mogłobyc tak piękne ale nie !! taki stwór jak człowiek musi doic drugiego wątpie aby cos sie zmieniło. Gdyby było tak: nie masz obowiązku płacenia OC ale w razie wypadku ponosisz koszty naprawy poszkodowanego, nie masz kasy za odszkodowanie to zapierdaczasz na to pracując, nie chcesz pracowac na to ? do pudła i tam pracujesz. Powinny byc ostre przepisy i wykonawcze w 100% Piłeś wóde ? spowodowałeś wypadek ? odebrac ci prawojazdy na zawsze jesli to nie pomogło do pudła i pracowac , niema nic gorszego dla człowieka jak wysoka kara finansowa , mozna tak opisywac bardzo wiele takich przypadków mówiąc w skrócie człowiek to nie zwierze swój rozum ma moze przewidziec co go czeka jesli zrobi zle
  • ~xxx
    (2016-10-30 21:54)
    Nakaz złomowania samochodu jest sprzeczny z konstytucją!!!!!!!!!!!!!!!! Gzie był wtedy TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY gdy sejm uchwalił to sprzeczne z konstytucją prawo??? Wprawdzie wraki mogą skutecznie zablokować parkingi zwłaszcza w śródmieściu, ale ten problem można rozwiązać inaczej nie łamiąc konstytucji!! Widać z tego, że trynbunał konstytucyjny ma du... konstytucję!!

Może zainteresować Cię też: