Mercedes planował budowę nowej fabryki na terenie Rosji - w ten sposób niemiecki koncern chciał podołać wysokiemu zapotrzebowaniu na swoje samochody. Jednak niepewna sytuacja ekonomiczna panująca w tym mocarstwie zmusiła władze ze Stuttgartu do zrewidowania zamiarów i wycofania się.

Reklama

Jak donosi niemiecka prasa teraz Mercedes jako głównego kandydata do realizacji tego projektu typuje Polskę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowa fabryka miałby powstać w Jaworze - działka w obrębie Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej ma ok. 460 ha i jest gotowa do inwestycji. Teren jest połączony z innymi regionami Polski autostradą A4, drogą S3 oraz koleją.

Przypominamy, że tym terenem były wicepremier Janusz Piechociński kusił Jaguara i Land Rovera - ostatecznie Brytyjczycy wybrali Słowację i tam zainwestują miliard funtów.

Czy Jawor stanie się nowym miejscem produkcji aut Mercedesa? Decyzję Niemcy mają ogłosić do końca marca. Koncern w to przedsięwzięcie może zainwestować nawet 1,5 mld euro.