W wielu miastach, m.in. Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Białej Podlaskiej i Siedlcach pasażerowie posiadający przy sobie dowód rejestracyjny dowolnego pojazdu mogą dziś podróżować komunikacją miejską za darmo.

Reklama

- Chcemy przekonać mieszkańców, że korzystanie z autobusów też może być wygodne i przyjemne, a nasz tabor systematycznie się odmładza - mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach Krzysztof Dębiński. Dodał, że dziś niemal wszystkie autobusy przewoźnika są niskopodłogowe oraz posiadają najwyższe normy ograniczenia emisji spalin.

Średnia wieku siedleckich autobusów to zaledwie osiem lat. Pojazdy są komfortowe, a dzięki licznym udogodnieniom swobodnie mogą się w nich czuć także osoby niepełnosprawne czy rodzice z małymi dziećmi.

Inną alternatywą świętowania Dnia Bez Samochodu może być spacer. Dziś właśnie w taki sposób do pracy dotarł prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk. Jak mówił IAR była to bardzo miła wycieczka, do której zachęca również innych.

Dzień Bez Samochodu jest obchodzony na całym świecie. Wieńczy on Tydzień Zrównoważonego Transportu. W Polsce, w kampanii bierze udział ponad 80 miast.

Reklama