Duet Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski wystartują w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata samochodów S2000 (FIA Super 2000 World Rally Championship).

Z całego kalendarza WRC FIA wyznacza osiem eliminacji zaliczających się do cyklu SWRC. Z tych ośmiu rajdów zespoły wybierają siedem, w których będą zdobywać punkty.

Reklama
Inne / Dominik Kalamus

Załoga zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR wystartuje w następujących eliminacjach:
- Rajd Szwecji - 9-12 lutego
- Rajd Portugalii - 29 marca - 1 kwietnia
- Rajd Nowej Zelandii - 22-24 czerwca
- Rajd Finlandii - 2-5 sierpnia
- Rajd Wielkiej Brytanii - 13-16 września
- Rajd Francji (Alzacja) - 4-7 października
- Rajd Hiszpanii - 8-11 listopada


Reklama
Inne

"Za nami dwa sezony startów w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Nie udało nam się zdobyć podium, ale zrealizowaliśmy wiele innych celów. Przede wszystkim zebraliśmy bardzo dużo doświadczenia. Jesteśmy gotowi stawić czoła nowym wyzwaniom i wystartować w przyszłym roku w cyklu SWRC. Kalendarz SWRC obejmuje bardzo ciekawe rajdy, z których większość rozgrywa się na szutrze, co bardzo nam odpowiada. Jest to nawierzchnia, na której czujemy się bardzo mocni. Wkrótce zostanie opublikowana lista wszystkich zawodników zgłoszonych do cyklu i wtedy będziemy mogli mówić o naszych szansach w tym sezonie. Z tego co wiemy konkurencja będzie jednak bardzo mocna, więc sezon z pewnością będzie niezwykle emocjonujący. Nadal będziemy korzystali z Forda Fiesty S2000, który po sezonie został kompletnie rozebrany i przechodzi gruntowny remont. W połowie stycznia samochód będzie już <jak nowy> i najprawdopodobniej wybierzemy się na pierwsze zimowe testy na Mazury. Samochód będzie nadal obsługiwany przez mój zespół FastForward." - powiedział Maciej Oleksowicz.

Trzymamy kciuki za podium!