To dwukrotni Mistrzowie Europy z lat 2008 i 2010 (a także od kilku dni Wicemistrzowie Włoch 2011). W tym sezonie triumfowali już w rajdach Chorwacji i Bułgarii, byli też drudzy w Rally Mille Miglia i trzeci w "Rali Vinho da Madeira".

Reklama

Tym razem celem Włochów jest 68. Rajd Polski (23-25.09) oraz punkty, których potrzeba im do wygrania tegorocznego cyklu ERC (European Rally Championship). W tym roku Rossetti pod Mikołajkami pojedzie z numerem jeden.

Na liście zgłoszeń 68. Rajdu Polski, prócz załogi Abartha, znajdziemy innych gości zagranicznych (np. Luca Betti - aktualny lider ERC oraz Antonin Tlusták, który w klasyfikacji ERC jest na trzeciej pozycji) oraz utytułowanych kierowców RSMP (w rajdzie wezmą udział m.in. aktualny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz, Michał Sołowow, Tomasz Kuchar, Maciej Oleksowicz - dobrze znany Rossettiemu. Swoją obecność potwierdził również niegdysiejszy Mistrz Europy i obecny kierowca cross country, Krzysztof Hołowczyc).

Rajd Polski to - przypominamy - najtrudniejsza krajowa impreza z cyklu RSMP. Rajd od dawna jest w kalendarzu ERC. Przed dwoma laty na mikołajskich odcinkach specjalnych gościli również kierowcy WRC, bo "Polski" - właśnie z powodu wyjątkowych odcinków szutrowych - został włączony do kalendarza rajdowych mistrzostw świata. Co ciekawe i ważne: Rajd Polski to jedna z dwóch imprez ERC, które rozgrywane są na nawierzchni luźnej. Poza rajdem Bosphorus Rally pozostałe rundy cyklu Mistrzostw Europy odbywają się wyłącznie na asfaltach!

Klasyfikacja ERC przed 68. Rajdem Polski:
1. Luca Betti (Włochy) 188 pkt.
2. Luca Rossetti (Włochy) 185 pkt.
3. Antonín Tlusták (Czechy) 115 pkt.
4. Maciej Oleksowicz (Polska) 108 pkt.
5. Szymon Ruta (Polska) 77 pkt.
6. Michal Solowow (Polska) 76 pkt.
7. Dimitar Iliev (Bułgaria) 46 pkt.
8. Renato Travaglia (Włochy) 35 pkt.
9. Petar Gyoshev (Bułgaria)/Giandomenico Basso (Włochy) 28 pkt.