Praktyka pomagała mu na studiach, które ukończył z tytułem inżyniera mechanika. Żyłka sportowa odezwała się później – gdy dorobił się dużych pieniędzy, zaczął startować w rajdach samochodowych.

Reklama

Dziś jego rajdowy zespół Synthos Cersanit Rally Team zbroi się od 36. Rajdu Mille Miglia.

Druga runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Europy, czyli Rajd Mille Miglia, zostanie rozegrana od 19 do 22 kwietnia w okolicach Brescii we Włoszech.

Michał Sołowow i Maciek Baran wystąpią w Peugeocie 207 S2000 Evolution 2012. Zatem po dwóch latach startów Fordem Fiesta S2000, kielecko-krakowski duet wraca do samochodu, którym odnotowywał sukcesy w latach 2008 i 2009 (m.in. dwukrotnie wywalczył tytuł rajdowych wicemistrzów Europy). Jest to jednak całkowicie nowa ewolucja francuskiej rajdówki.

Wersja 2012 jest szersza o 2 centymetry od poprzednika, posiada m.in. zmodyfikowane nadwozie (m.in. przeprojektowano zderzaki), silnik z nowym oprogramowaniem elektroniki, poprawiony układ wydechowy oraz nowy zestaw amortyzatorów. Samochód powstał w kieleckiej "stajni" rajdowej w 7 dni.

http://www.youtube.com/watch?v=m8v0FVPYawE

Reklama

Przy budowie samochodu, po 8 godzin dziennie, pracowało 5 mechaników. Malowanie karoserii trwało dwa dni. Potem zaczęła się żmudna praca, polegająca na złożeniu auta z elementów i części dostarczonych przez Peugeot Sport. W aucie zamontowano ponad 10 000 części oraz 1588 metrów kabli i przewodów elektrycznych. W sezonie 2012 Synthos Cersanit Rally Team, wystąpi we wszystkich rundach mistrzostw Europy.

Mamy szansę na rywalizację z nowymi kierowcami i stawianie sobie kolejnych wyzwań, więc z tego korzystamy. Jesteśmy świadomi naszych możliwości i potencjału. Tegoroczne Mistrzostwa Europy będą bardzo ciekawe, zmienia się sposób punktowania - każda zgłoszona załoga będzie mogła o nie walczyć. Na poszczególnych rundach pojawią się zawodnicy, którzy do tej pory nie startowali w ME przez co konkurencja będzie mocniejsza i zapewni to dodatkowe emocje - podkreślił Michał Sołowow.

Kolejną nowością jest zmiana oficjalnej nazwy zespołu, w której pojawił się koncern Synthos - jeden z największych na świecie producentów kauczuku.