Obaj kierowcy pokonali w sumie ponad 370 kilometrów, analizując najlepsze nastawy zawieszenia, czy też doboru opon przed czeską rundą Mistrzostw Europy.

Reklama
Media

- Do końca sezonu pozostały 4 rajdy. Do każdego chcemy się jak najlepiej przygotować, dlatego staramy się testować jak najwięcej. Teraz pomagał nam Luca Rossetti, kiedyś kierowca testowy Peugeota. Z Lucą stoczyliśmy pasjonującą walkę o tytuł mistrzowski w 2008 roku. Podzielił się z nami swoim doświadczeniem w przygotowaniu samochodu na nawierzchnie asfaltowe. Jeździliśmy po drogach, które przypominają odcinki po jakich będziemy się ścigać na Barum. To były trzy dni ciężkiej pracy. Myślę, że ta wymiana doświadczeń zaprocentuje w czasie kolejnych zawodów - powiedział Maciek Baran.

W klasyfikacji rajdowych Mistrzostw Europy załoga Synthos Cersanit Rally Team zajmuje drugie miejsce. Prowadzi Fin Juho Hanninen.

Do końca sezonu pozostały cztery rundy: Rajd Barum (30.08-2.09.2012; Czechy), Rajd Polski, Rajd Asturias (Hiszpania) i Rajd Du Valais (Szwajcaria).