Hanninen wygrał trzy z czterech dotychczas rozegranych OS-ów i ma 7,6 s przewagi nad drugim Niemcem Hermanem Gassnerem (Skoda Fabia S2000). Trzecie miejsce po czwartym, nocnym odcinku specjalnym Permani 2 o długości 8,9 km zajmuje Włoch Luca Betti (Peugeot 207 S2000) - strata 17,1 s.

Reklama

Sołowow, który na pierwszych dwóch odcinkach nie trafił z doborem opon - na godzinę przed startem padał deszcz, ale później trasa wyschła, dwa nocne OS-y przejechał zdecydowanie szybciej i jest aktualnie siódmy ze stratą 1.23,3 do lidera.

Rajd Chorwacji z bazą w Rijece ma w sumie 857 km w tym 241 km podzielonych na 16 odcinków specjalnych. Większość OS-ów ma nawierzchnię asfaltową, często już zniszczoną, w wielu miejscach pokrytą piaskiem i drobnym żwirem. W takich warunkach lepiej czują się specjaliści od nawierzchni szutrowych m.in. Hanninen, a problemy może mieć Betti, wicemistrz Europy z 2011 roku, który rok temu zajął w Chorwacji drugie miejsce.

Pierwsza załoga na mecie w Rijece pojawi się w sobotę około godziny 16.00.

W tym roku 10. rundą rajdowych mistrzostw Europy będzie Rajd Polski zaplanowany na trasach w rejonie Mikołajek w dniach 28-30 września.