Zawody Castrol EDGE Fiesta Trophy są wliczane do cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w ramach klasy 6 i są organizowane przez firmę G4 Garage we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym.

Reklama

Do tegorocznej edycji Castrol EDGE Fiesta Trophy wybrano pięć rajdów, zarówno na nawierzchni asfaltowej jak i szutrowej.

Inne

Kierowcy będą mogli zdobywać punkty w następujących imprezach: Rajd Świdnicki (20-22.04), Rajd Karkonoski (1-3.06), Rajd Rzeszowski (9-11.08), Rajd Polski (28-30.09) oraz Rajd Dolnośląski (19-20.10). W cyklu mogą brać udział zawodnicy posiadający ważną licencję sportu samochodowego startujący samochodami Ford Fiesta R1 i R2.

Inne
Reklama

Do pucharu już zgłosili się tacy zawodnicy jak Hubert Ptaszek, Rafał Stalmach, Aron Domżała, Aleksander Jaroszewicz czy Radosław Typa.

W organizację zawodów zaangażował się kierowca rajdowy Mariusz Woźniczko, właściciel firmy G4 i zwycięzca ubiegłorocznej edycji.

W zeszłym roku podjąłem decyzję o zaprzestaniu regularnych startów na rzecz nowych wyzwań. Organizacja pucharu jest jednym z nich - mówi Woźniczko. Dzięki wsparciu sponsorów zapewnimy wysoki poziom obsługi tej imprezy. Śmiało możemy rywalizować z podobnymi zawodami w innych krajach Europy.

Castrol EDGE Fiesta Trophy ma na celu umożliwienie młodym, obiecującym kierowcom startów w rajdach profesjonalnie przygotowanymi samochodami - mówi Dorota Staszewska-Kumiszcze z firmy Castrol.

Inne

Castrol EDGE Fiesta Trophy to jedyne zawody w Polsce, gdzie będzie zapewniony dostęp do zintegrowanego serwisu dla wszystkich startujących załóg, wzorowany na mistrzostwach świata - na powierzchni ok. 800 metrów kwadratowych na każdym rajdzie zostanie stworzone miasteczko serwisowe pucharu.

Każdy zawodnik, który zgłosi się do pucharu, otrzyma komplet opon rajdowych Michelin. Główną nagrodą dla zwycięzcy pucharu jest auto o wartości 60 tysięcy zł. Do wygrania podczas każdej rundy będą też nagrody pieniężne.