Najnowszym wcieleniem rajdowej broni Ford pochwalił się podczas targów Autosport International Racing Car Show w Birmingham - właśnie tam co roku rozpoczyna się sezon sportów motorowych.

Reklama

To już pewne, że do walki w mistrzostwach świata Ford wystawi dwie fiesty RS WRC z turbodoładowanymi silnikami 1.6 EcoBoost i napędem na cztery koła. Specjalne "płyny ustrojowe" do rajdówki Forda opracowali spece Castrola - długa lista obejmuje m.in. olej silnikowy, olej przekładniowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący i inne.

Inne / Petter Solberg

Za kierownicą jednej z nich zobaczymy, podobnie jak w ubiegłym roku, Fina Jari-Matti Latvalę. Jego pilotem będzie Miikka Anttila. W drugim aucie zasiądą: bardzo doświadczony Norweg, Petter Solberg, i Chris Patterson. Solberg, mistrz świata z 2003 roku, już jeździł w przeszłości rajdówkami Forda - w aucie tej marki w 1999 roku zaczynał swoją karierę.Inne / Petter Solberg

Rajdy - zwłaszcza na poziomie WRC - są najcięższą próbą dla samochodów - powiedział podczas prezentacji Donald Smith, globalny manager sponsoringu marki Castrol. Razem z Fordem korzystamy z naszych bogatych doświadczeń przy rozwijaniu, testowaniu i optymalizacji kombinacji olej-samochód, by przekraczać kolejne bariery i maksymalizować osiągi - dodał.

Inne / Ford Fiesta RS World Rally Car 2012

Nasze partnerstwo pokazuje, że bliska współpraca skutkuje szybkim rozwojem. Dzięki niemu możemy używać najnowocześniejszych olejów - podkreślił Malcolm Wilson, szef zespołu Forda.

Zespół za powiada, że w 2012 roku ma na celowniku najwyższe trofea - mistrzostwo świata w kategorii kierowców i konstruktorów.