Nowe BMW M3 DTM zespołu Castrol EDGE jest jednym z sześciu samochodów fabrycznego zespołu BMW Motorsport, który wraca do rywalizacji w serii DTM po niemal dwóch dekadach. Samochody stawią czoło wyścigówkom Audi i Mercedesa.

Reklama
Inne

Razem z marką Castrol świętowaliśmy wiele sukcesów na torach wyścigowych, nic więc dziwnego, że mamy zaufanie do jej produktów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że współpracę możemy poszerzyć o serię wyścigów DTM. Castrol EDGE to marka, która idealnie pasuje do naszego nowego projektu - powiedział Jens Marquardt, szef BMW Motorsport.

Inne

DTM to jedna z najbardziej spektakularnych serii wyścigowych w Europie, która zmusza kierowców, zespoły i samochody do największego wysiłku - powiedział Donald Smith z firmy Castrol. Wspólnie z naszym długoletnim partnerem, BMW Motorsport, jesteśmy gotowi stawić czoła tym wyzwaniom i zrobimy wszystko, by BMW zwyciężyło w wyścigach DTM. Tak, jak miało to miejsce w przeszłości - dodał Smith.

Inne

DTM (od 2000 roku Deutsche Tourenwagen Masters, w latach 1984-1995 Deutsche Tourenwagen Meisterschaft) to najważniejsza seria wyścigowa samochodów turystycznych w Niemczech. Obok brytyjskiej BTCC jest najbardziej prestiżową europejską serią wyścigową w tej kategorii.