Ekipa Prodrive z powodów finansowych nie planowała tam startu Hiszpana.

Reklama

Latvala (Fiesta WRC) kilka dni temu doznał podczas treningu narciarskiego na północy kraju poważnej kontuzji obojczyka i nie wystartuje w piątej rundzie mistrzostw świata - Rajdzie Argentyny w dniach 27-29 kwietnia.

Fin szlifował formę na trasach biegowych w Laponii. Ta forma treningu jest od lat stosowana przez kierowców ze Skandynawii. Na jednym ze zjazdów pechowo się przewrócił i złamał lewy obojczyk.

"Bardzo bym chciał pojechać w Argentynie, ale muszę na to uzyskać zgodę swojego zespołu. Mam nadzieję, że decyzja zapadnie szybko, abym - gdy będzie pozytywna - miał czas na testy samochodu, którego zupełnie nie znam. Jeżeli wystartuję Fordem, obiecuję, że pojadę najszybciej, jak tylko potrafię" - zadeklarował Sordo w wywiadzie udzielonym dziennikowi sportowemu As.

Kontuzja Latvali jest poważna, w klinice w Lahti lekarze wzmocnili jego obojczyk siedmioma metalowymi śrubami. Fin przez około sześć tygodni będzie miał gipsowy opatrunek, w tym czasie będzie wyłączony z treningów i startów. Jeżeli rehabilitacja będzie przebiegała bez zakłóceń, może uda mu się wrócić do ekipy na zaplanowany pod koniec maja grecki Rajd Akropolu.

Latvala tegoroczny sezon nie może zaliczyć do udanych. Z czterech dotychczas rozegranych rajdów ukończył tylko dwa, w tym w Szwecji wygrał. Na Monte Carlo źle usłyszał pilota i wypadł z trasy. W Meksyku także znalazł się poza drogą, uszkodził w samochodzie klatkę bezpieczeństwa i nie został dopuszczony do dalszej jazdy.

Po czterech rundach mistrzostw świata w sezonie 2012 liderem jest ośmiokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen DS3 WRC) z dorobkiem 66 pkt, Latvala jest szósty mając 28 pkt.