Producent chwali się, że z miesiąca na miesiąc rośnie eksport akumulatorów do Tunezji, gdzie zasilają one samochody głównie marek francuskich, japońskich i niemieckich. Kolejne dostawy wyrobów z Piastowa płyną już statkiem w stronę drugiego pod względem wielkości kontynentu na Ziemi.

Na organizowanych w czerwcu 2009 r. w Dubaju, Międzynarodowych Targach "Automechanika" będzie przedstawiona wspólna, polsko-tunezyjska ekspozycja, gdzie ZAP Sznajder Batterien pojawi się jako jedyna firma znad Wisły. Palny eksportu producenta z Piastowa zakładają zwiększenie sprzedaży akumulatorów nie tylko w krajach europejskich ale również podbój rynków krajów afrykańskich i Bliskiego Wschodu.

Na finał dwie ciekawostki. Pierwsza, czy wiecie że sprzedawane tam baterie samochodowe muszą gwarantować niezawodną pracę nawet przy temperaturze do +80 stopni Celsjusza? Druga - czy słyszeliście może o tunezyjskim klubie piłkarskim Esperance - zawodnicy noszą na swoich strojach takie samo logo jak niejeden z kierowców ma pod maską swojego auta na polskim akumulatorze.