IBX to prototyp SUV-a z napędem hybrydowym pod karoserią, która otwiera drugi rozdział w historii stylistyki Seata.

Przypominamy, że rok temu także w Genewie hiszpański producent zaprezentował koncepcyjne sportowe coupe IBE. To właśnie był pierwszy model zapowiadający nową linię we wzornictwie marki. Teraz na prototypowym modelem IBX ludzie z Seata udowadniają, że nowa estetyka jest elastyczna i można ją zaadaptować zarówno na potrzeby samochodu sportowego, jak i większego, bardziej masywnego modelu.

"Na przykładzie IBX wykazaliśmy, że nowa estetyka stylizacyjna Seata sprawdza się tak samo dobrze w miejskim SUV-ie, jak w kompaktowym, sportowym coupe." – powiedział James Muir, prezes firmy Seat. "Podobieństwo IBX do IBE jest wyraźne. SEAT IBX, tak samo jak IBE, został zbudowany z myślą o wyposażeniu go w najnowocześniejszy hybrydowy zespół napędowy."

Nieopodal śnieżnobiałego IBX zaparkowała krwistoczerwona Alhambra z napędem na cztery koła. James Muir opisał alhambrę 4WD jako "przestronny i elastyczny samochód rodzinny, idealny na zimowe wyprawy w Alpy, w trakcie których oszczędny silnik 2.0 TDI zapewni potężny zapas mocy."

Pierwsze egzemplarze Alhambry 4WD kierowcy w Hiszpanii będą mogli odebrać w maju. Do Polski samochód dotrze chwilę później…