Niezwykła atmosfera wymieszana z rykiem silników. Tak jest na Race of Champions od 1988 roku, kiedy to najlepsza kobieta-kierowca rajdowy Michele Mouton do spółki z Fredrikiem Johnssonem wpadła na pomysł legendarnej dziś imprezy. Zaprosili najlepszych i zaczęło się…

W niedzielny wieczór londyński stadion Wembley powita gwiazdy motosportu z całego świata - F1, WRC, WTCC, DTM, NASCAR, FreeStyle Motocross. Za kierownicą jednakowych aut i parami kierowcy ruszą do wyścigu równoległego, podobnego do superoesu znanego z RMŚ. Stawką jest miano Mistrza Mistrzów i Puchar Narodów.

W walce zobaczymy same sławy - Michael Schumacher, Jenson Buton, Andy Priaulx, David Coulthard, Sébastien Bourdais, Tom Kristensen, Mattias Ekström, Jimmie Johnson, Travis Pastrana, Marcus Grönholm, Heikki Kovalainen, Sebastian Vettel, Alister McRae (młodszy brat Colina McRae), Yvan Muller, Petter Solberg, Henning Solberg.

Czym ruszą do boju? Na liście są maszyny z najwyższej półki - ford focus WRC, aston martin vantage, fiat punto S2000 i słynne ROC buggy.

Kto okaże się najlepszy? Wszystko jest możliwe - trzy lata temu w Paryżu Kovalainen pokonał Schumachera (film). W edycji 2006 niepokonany Sebastien Loeb został "objechany" za kierownicą własnej xsary WRC!

Niedzielne zmagania na żywo pokaże Eurosport, początek relacji o 18.00. Emocji nie zabraknie!