Jakie masz oczekiwania przed pierwszym sezonem w nowej klasie wyścigowej?

Zawsze celuję w "pudło", natomiast 2. czy 3. miejsce nie do końca mnie zadawala. W każdym wyścigu satysfakcjonuje mnie tylko zwycięstwo. Na pewno będzie ciężko, szczególnie na początku, ponieważ nie znam jeszcze wystarczająco dobrze nowego samochodu. Zdaję sobie też sprawę, że mam wielu znakomitych przeciwników, ale mam ambicję być najlepszym.

Jakie są twoje mocne, a jakie słabe strony jako zawodnika?

Moimi najmocniejszymi stronami są wola walki i ambicja. Na torze zawsze daję z siebie wszystko i bardzo poważnie traktuję to, co robię. Moją słabszą stroną jest na pewno słaba znajomość samochodu. Różnica między serią Picanto, w której uczestniczyłem w ubiegłym roku, a serią cee’d jest bardzo duża. Nowe auta mają znacznie większą moc dzięki czeku osiągają większe prędkości. Inaczej też rozkładają się siły podczas jazdy. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że w tym roku jeździmy na wyczynowych oponach typu slick, co na pewno także spowoduje wzrost prędkości i stopnia trudności wyścigów. Mam jednak nadzieję, iż moje umiejętności oraz technika pozwolą mi szybko wejść w odpowiedni rytm wyścigowy.

Motoryzacja jest Twoją pasją, czy masz jakieś związane z nią marzenia?

Moim marzeniem jest start w Mistrzostwach Europy Samochodów Turystycznych. Wiem, że do tego jeszcze bardzo daleka droga, ale wszystko jest możliwe. Bardzo chciałbym też wystartować w rajdach. Mam nadzieję, że niedługo mi się to uda.

Jak wygląda twój zespół? Ile osób Ci pomaga?

Na co dzień pomaga mi dwóch mechaników, którzy dbają, aby mój samochód był w 100 proc. sprawny i przygotowany do startów. Oprócz tego najwięcej zawdzięczam mojemu Tacie, który pomaga mi we wszystkim i jest moim menadżerem.

Jakie są Twoje sposoby na koncentrację przed startem?

Kiedy tylko mam czas i możliwość jeżdżę trenować na tor wyścigowy do Poznania, gdzie cały czas poświęcam na ustawienie i doskonalenie toru jazdy. Natomiast przed samym wyścigiem dobrze mi robią relaks i skupienie. Pomaga mi w tym dobra muzyka.

Co Twoim zdaniem decyduje o zwycięstwie w wyścigach?

Aby wygrywać i być lepszym, trzeba mieć przede wszystkim to „coś” w sobie, do tego trochę chęci i szczęścia. Oprócz tego "czuć" auto i umieć je ustawić w zależności do specyficznych warunków na torze. To przepis, który zapewnia sukces!