Trzykrotny mistrz kraju Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) w pierwszym dniu zawodów wypadł z drogi i zanim jego auto zostało z pomocą kibiców wypchnięte na trasę odcinka, minęło ponad trzynaście minut. Ostatecznie zajął dziewiąte miejsce.

Kajetanowicz prowadził w rajdzie od drugiego odcinka specjalnego, po pierwszym - prologu, liderem był Bouffier.

Z sześciu rozegranych w sobotę odcinków specjalnych po trzy wygrali Kajetanowicz i Kuzaj. W rajdzie prowadził jednak Kajetanowicz, który popełnił mniej błędów od rywala. Kuzaj stracił ponad 30 s na pierwszym OS-ie, gdy wpadł w poślizg i kręcił się na drodze.

Mimo przygód załoga zespołu Skoda Castrol BP awansowała w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski na drugą pozycję, tracąc do aktualnych liderów zaledwie 4 punkty.

W niedzielę trzy pierwsze próby najszybciej przejechał lider, ale na trzech ostatnich, kończących rajd, triumfował Bouffier. Francuz, pomimo doskonałej jazdy, nie był w stanie obronić strat, jakie poniósł pierwszego dnia.

Pecha miał Kajetanowicz, który przebił oponę na 12. odcinku specjalnym Piekiełko (13,3 km) i stracił do zwycięzcy - Bouffiera, ponad 12 s. Drugi dzień rajdu wygrał Francuz przed Kajetanowiczem i Kuzajem.

W punktacji rajdowych, samochodowych mistrzostw Polski liderem jest nadal Tomasz Kuchar - 67 pkt przed Kuzajem - 64 pkt i Sołowowem - 60 pkt. Czwarty jest Kajetanowicz - 58 pkt. Bouffier zajmuje ósmą pozycję - 17 pkt.

Trzecią rundą rajdowych MP będzie zaplanowany w dniach od 4 do 6 czerwca 2010 roku 67. Rajd Polski.