Oto najlepsze silniki świata ostatnich 20 lat. Na liście Volkswagen, Ferrari, Audi... Co kupić? Czego unikać?

| Aktualizacja:

"Przesadny zachwyt wyżyłowanymi silnikami, które jak wiemy nastręczają użytkownikom wielu problemów, minął" – twierdzi jedyny polski juror International Engine of the Year. Po szeregu prób i testów zespół 65 ekspertów wydał werdykt. Które jednostki uznano za zwycięskie w 2018 roku, a które konstrukcje przegrały? A najlepsze silniki ostatnich 20 lat?

wróć do artykułu
  • ~icuspicus
    (2018-10-11 10:16)
    Kazda Sroka swoj Ogon chwali.Polak w okresie miedzywojennych skonstruowal samochoch i silnik do niego ,gdzie mozna bylo wyjac wal korbowy z tlokami bez demontazu silnika a cale auto mozna bylo rozmontowac jednym kluczem.Gdyby ta konstrukcja przeszla stosowna ewolucje dzisiaj mielibysmy silni nie ,,zarzniecia,,a tak mamy silniki z celowo ustawiona ,,zywotnoscia,,3 lata i na zlom a Niemieckie to byly dobre czolgi z czasow II wojny swiatowej,dzisiaj wszustko zeszlo na Psy.
  • ~bugierek
    (2018-08-26 14:19)
    "Bardzo dobry" artykuł - a dla normalnych ludzi coś przetestowaliście? Silniki 0d 1 - 2 litra, jakiś wykaz? Podali największe i najdroższe auta (silniki) i zadowoleni, o rany szkoda słów
  • ~Seb
    (2018-07-13 10:55)
    Te małe nadają się tylko na zakupy jechac typowe pisane brednie drugie wszystkie samochody o pojemnościach niskich i dużych niby osiągach to złom. Przy przejechaniu dłuższej trasy te silniki puchna,
  • ~yeti
    (2018-06-25 18:51)
    A ja bym z chęcią przeczytał artykuł o najgorszych silnikach roku. Tzn. o tych które zostały wybrane jako najlepsze, a z perspektywy czasu okazały się szrotem. Tylko żadna polskojęzyczna, niemiecka gazeta tego nie opisze bo wiadomo czyje silniki wiodły by prym w takim zestawieniu.
  • ~Qwe
    (2018-06-18 06:25)
    W takim razie komu pogratulować wybierania przez kilka lat pod rząd silnika 1.6 THP na silnik roku? To chyba zemsta BMW za wygraną wojnę. Zarówno klienci Peugeota jak i Mini mają z nim problemy. Dziennikarzy którzy wybierali go na silnik roku na siłę powinno się uszczęśliwić 10 letnią przygodą z tym silnikiem jak z kulą u nogi.
  • ~Franczesko
    (2018-06-14 20:41)
    Nowe modele ogólnie mają spore możliwości. Jakiś czas temu wypożyczałem jeden z modeli w Panek i poza miastem fajnie się nim jeździło
  • ~silnikowiec
    (2018-06-11 21:33)
    Co kupić, czego unikać ? Oczywiście turbodoładowanych jednorazówek 1.0 TSI trzycylindrowych.
  • ~Kluczyk
    (2018-06-11 21:29)
    Kosiarki 1.0 TSI od VW najlepsze....na szrocie !!! Toledo, Oktavia, Arona z 3 cylindrami i dalej na wakacje. Po drodze wymiana turbinki, a w bagażniku bania najdroższego oleju. Na autostradzie tradycyjnie zaskoczenie wysokim spalaniem (powyżej 11l/100km). TO JUŻ TAKA TRADYCJA W TEJ FIRMIE.
  • ~krupier
    (2018-06-11 20:43)
    ciekawe kto ile dostał w łape za oddanie głosu na takie.. choćby 1.0 tsi....?
  • ~ziuk
    (2018-06-10 10:50)
    Co mnie obchodzą "najlepsze"? Najwydajniejsze to są elektryczne. Przeciętnego Polaka obchodzi natomiast niezawodność, spalanie i wytrzymałość.
  • ~Sorry
    (2018-06-09 22:00)
    Co naszwyklych kierowców obchodzą silniki F1. Oceniamy to czym jeździmy. Japończyki są bezkonkurencyjne czy wam się to podoba czy nie.
  • ~KAR1MA5T3R
    (2018-06-09 21:36)
    A gdzie 1.8t VAG 150KM można spokojnie 240KM zrobić jedynie na wymianie wtrysku i przelot 1.9tdi te silniki 200KM samym chipem da się zrobić 2.7BiT 450km to nie problem 2JZ Supra do 1000KM spokojnie można modować, wiadomo że trzeba kuć tłoki,wał, korbowody, zawory itp. ale daje radę
  • ~Admz1985
    (2018-06-09 21:34)
    Wstyd i porażka,że można takie bzdety publikować. Jest tyle dobrych silników a oni najgorszy 3 cylindrowy chłan na turbinie chwalą. Ktoś już wcześniej wymienił listę dobrych silników. Nie będę się powtarzać ale na pewno nie te brednie co są tu publikowane.
  • ~Ruski
    (2018-06-09 20:23)
    Jak zwykle Niemcy !!kto to pisze?? A gdzie Honda 2.2ictdi ?? I zupełnie bezawaryjny Honda 2.4 ?
  • ~UWAGA UWAGA!!!
    (2018-06-09 16:03)
    Czytajcie ze zrozumieniem!!!.czy w artykule bylo napisane ze przy wyborze tych silników ktos uwzględnił ich bezawaryjnosc? Typowe Polaczki i ich komentarze ...zanim przeczyta i zrozumie juz wypisuje swoje madrosci.
  • ~Poll
    (2018-06-09 15:34)
    Tylko TDI volkswagena mam 90 km i to jest super silnik nie chce nic innego
  • ~time66
    (2018-06-09 15:24)
    Pure-Tech zadebiutował w Peugeocie 308 w 2017 roku ? A w latach 2015, 2016, 2017 kiedy był wybierany silnikiem roku w swojej klasie pojemności, to niby co, nie był montowany ? Oj redaktorze, czas się wziąć za naukę.
  • ~Honda
    (2018-06-09 14:47)
    Śmieszne to trochę niemieckie truchło najlepsze ahahabuhahaha to tak samo jak to że Elwis zyje ahaha
  • ~Greg
    (2018-06-09 13:26)
    Pewnie same Niemcy, typowy proniemieckie artykuł, to dlaczego na anglojęzycznych stronach Niemcy wcale nie królują, żenada szkoda czasu na czytanie takich bzdur lepiej popytać dobrych mechaników.
  • ~Miki
    (2018-06-09 07:47)
    Podium zamknęło BMW i serce modelu M5 5.2 V10, któremu przyznano 176 pkt. Przykro mi ale nie ma czegoś takiego.

Może zainteresować Cię też: