Oto nowa Arrinera Electric, czyli polskie auto elektryczne. "Przyspieszenie od zera do 100 km/h potrwa 2 sekundy"

| Aktualizacja:

Arrinera ostatnio nie dawała o sobie znać. Stoiska spółki z Warszawy zabrakło na targach w Poznaniu i dlatego postanowiliśmy sprawdzić, co dzieje się w tej firmie. "Ruszył cały nowy projekt związany z samochodem elektrycznym Arrinera Electric. Zasięg auta to 450 km. Powstanie maksymalnie 99 sztuk" - powiedział dziennik.pl Piotr Gniadek, prezes Arrinera SA.

wróć do artykułu
  • ~Rozbawiony kierowca
    (2018-04-09 13:52)
    Ileż to jeszcze lat dadzą radę mydlić oczy inwestorom... O ile rzeczywiście tacy są? Nie sprzedali jeszcze ani jednej sztuki samochodu ("homologacja przed nimi") ale już marketingowo przerzucili się na elektromobilność (rząd coś dołoży?) - i oczywiscie "blockchain" :D Ale rysują ładne karoserie ;)
  • ~SherlockHolmes_111
    (2018-04-09 17:45)
    Arrinera. Siedziba spółki z o.o. w prawobrzeżnej Warszawie. Mieszkanie w domku 2 - rodzinnym. Żadnego szyldu, żadnej informacji. Poprzedni projekt padł na pysk nikt nie chciał kupić... Manager d/s marketingu zwolniony dyscyplinarnie. Dotacje państwowe do poprzednich projektów. Ciekawe kto to wszystko finansuje, bowiem nikt o zdrowych zmysłach nie wchodzi w te bajkowe biznesy.
  • ~zzzzzzzzz
    (2018-04-09 16:35)
    Realizuje podobny projekt. Buduję samochód, który będzie miał 2000 KM, zasięg 1000 km i przyspieszenie 3 sek do 200 km/h. Od moment pozyskania środków zrobię to w 24 miesiące. Zainteresowanych zapraszam do współpracy. Na razie czekam jeszcze na homologacje mojego modelu spalinowego.
  • ~fajfik
    (2018-04-09 17:18)
    Ale ściema - przez wiele lat nie powstało auto benzynowe, a teraz nagle ma powstać elektryczne. Chyba tak samo jak te auta elektryczne Morawieckiego - w wyobraźni naiwnych kulsonów...
  • ~sergio
    (2018-04-09 15:52)
    Bua ha ha ha ha ha ha ha ha ha!!!! Ludzie - miejcie trochę szacunku do samego siebie. Ta cała Arineira to fakt czysto medialny - oglądamy od wielu lat same renderingi i modele, ale GDZIE JEST AUTO?????
  • ~leo
    (2018-04-09 15:37)
    a ja pamiętam takie opowieści 1000 i jednej nocy kogoś kto mniema ze jest premierem ze samochodów elektrycznych będzie 1 milion do 2020 roku czyli za 20 miesięcy nie wiem może Polacy powinni złożyć pozew zbiorowy za złamanie obietnicy zresztą nie jednej
  • ~reht
    (2018-04-09 16:45)
    Jeśli ma akumulator 120 kWh i moc silników 1600 KM, to nie przejedzie 450 km, ponieważ akumulatory zostaną rozładowane po kilku minutach... he he he
  • ~Malik
    (2018-04-09 19:22)
    To się powinno ukazać 1 kwietnia a nie dzisiaj, mordko...
  • ~czi
    (2018-04-09 15:31)
    Bzdety.
  • ~dzik
    (2018-04-09 14:28)
    hmmm, nowa Tesla Roadster ma kosztować od 250 tys $ więc od 800 tys zł, przy czym parametry jezdne podobne (0-100
  • ~AARRIIKK
    (2018-04-09 13:45)
    Jak Hussarya to gdzie ma skrzydla Ale sampchod pelen podziwu +++
  • ~Laszlo
    (2018-04-09 21:00)
    Proponuję nową definicję samochodu, która zaczyna się od słów: Samochód to pojazd, który ISTNIEJE
  • ~Helena
    (2018-04-10 18:06)
    Mistrz palenia głupa
  • ~Kamil
    (2018-04-09 21:21)
    O gustach się nie dyskutuje, ale moim zdaniem tył ładny bez "fajerwerków", natomiast przód i boczne sekcje wieją nudą, nic rewolucyjnego lub też wyróżniającego się z tłumu, jeżeli mogą nie mieć dostępu do najnowszych technologii, to powinni skupić się nad kształtem nadwozia, bo to a nic innego przyciąga kupujących, ssaki to wzrokowcy:)
  • ~SpołEkorzecznik
    (2018-04-09 20:42)
    Jedynie Tanie Auto Dla Ludu zaspokajające podstawową potrzebę przemieszczania miejskiego ma sens. Sposób osiągnięcia taniości w temacie napędu jest prosty : projektowanie pod osiagi minimum ( Vmax 50 km/h, moc do 10 kW, zasięg kilkadziesiąt km ). Sposób na taniość w produkcji nadwozi to rezygnacja z drobnomieszczańskich wymagań, pseudostylistycznych udziwnień i prosta metoda wykonania.
  • ~Drupi
    (2018-04-09 18:42)
    Pomarzyć dobra rzecz...
  • ~Blebleble
    (2018-04-15 07:09)
    2 sekundy do setki. Bicie piany w świecie gdzie cały czas ******* o ograniczeniu prędkości !!!
  • ~nl
    (2018-04-09 23:58)
    No dobra zalózmy że wszystkie samochody świata są elektryczne gdzie będą składowane te góry zużytuch akumpatorów bo recykling tego będzie kosztowny i zajmie sporo czasu
  • ~Oyo polski "husarz"!
    (2018-04-10 22:48)
    Z podwójną żółtą linią między kołami!
  • ~inwestor
    (2018-04-18 21:41)
    Dzieki takim "dziennikarzom" mozliwe byly Amber Gold i inne przekrety...

Może zainteresować Cię też: