Już 12 kwietnia w Maroko na torze Moulay El Hassan rozpocznie się nowy sezon wyścigowej serii WTCC - właśnie tam w nowej roli samochodu bezpieczeństwa zadebiutuje alfa romeo 4C.

Ktoś może zapytać dlaczego właśnie nowość włoskiej stajni? FIA uzasadnia swój wybór tym, że alfa 4C zdobyła prestiżową nagrodę "Najpiękniejszego Samochodu Roku 2013" w czasie Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego w Paryżu. 

Alfa 4C jest produkowana w zakładzie Maserati w Modenie. Włoskie coupé w głównej mierze składa się aluminium, stali, kompozytu SMC oraz włókien węglowych dlatego waży tylko 850 kg. Rozkład masy: 40 proc. na oś przednią, 60 proc. na tylną.

Osiągi? Centralnie umieszczony silnik turbobenzynowy 1750 wytwarza 240 KM. To oznacza, że jeden koń mechaniczny musi uciągnąć tylko 4 kg z masy auta. Napęd za pośrednictwem dwusprzęgłowej przekładni trafia na tylne koła. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna - 258 km/h.

Sezon FIA WTCC w 2014 roku składa się z 12 etapów, odbywających się na 4 kontynentach, a zakończenie cyklu przewidziano 16 listopada w Macao, na torze Circuito da Guia.