PKN Orlen obniża od środy hurtowe ceny benzyny Eurosuper 95 o 24 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 23 zł i oleju napędowego o 21 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Reklama

O korekcie cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliw - zarówno w przypadku benzyny, jak i oleju napędowego może to być spadek o 2 gr na litrze.

Od środy hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 365 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 436 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 445 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 625 zł za tysiąc litrów.

W tym roku jest to dziesiąta obniżka cen benzyny i siódma obniżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna drożała tam siedem razy, a olej napędowy dziewięć razy.

Jak podał PKN Orlen, od środy hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 spada o 21 zł i wynosi 4 tys. 395 zł za tysiąc litrów.

Shutterstock

Grupa Lotos także obniża od środy cenę hurtową benzyny bezołowiowej 95 o 24 zł na tysiąc litrów, benzyny 98 o 25 zł, oleju napędowego o 15 zł, a oleju napędowego do celów opałowych o 31 zł - poinformowało biuro prasowe spółki.

Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.