Grupa Lotos obniża w piątek ceny hurtowe paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 8 zł na tysiąc litrów spadła cena benzyn bezołowiowych 95 i 95AL, a o 9 zł na tysiąc litrów - benzyny bezołowiowej 98.

Reklama

Z kolei o 16 zł na tysiąc litrów zmniejszono cenę oleju napędowego Eurodiesel, a o 30 zł na tysiąc litrów spadła cena oleju do celów opałowych Lotos Red. Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

PKN Orlen obniża od piątku hurtowe ceny benzyny o 8 zł i oleju napędowego o 19 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

O korekcie cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliw - w przypadku oleju napędowego może to być spadek o 2 gr na litrze.

Od piątku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 368 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 438 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 426 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 606 zł za tysiąc litrów (cena bez zmian).

W tym roku jest to jedenasta obniżka cen benzyny i ósma obniżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna drożała tam osiem razy, a olej napędowy dziewięć razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 spada o 19 zł i wynosi 4 tys. 376 zł za tysiąc litrów.