Polska Inicjatywa Obywatelska na swoim profilu na Facebooku ogłosiła, że właśnie 23 stycznia odbędzie się kolejna akcja przeciwko rosnącym cenom paliw. Udział w wydarzeniu potwierdziło na FB przeszło dwa tysiące osób, a zaproszonych zostało ponad 10 tysięcy kierowców.

Reklama

Protest ma polegać tankowaniu za najniższą możliwą kwotę i w efekcie blokowanie stacji poprzez tworzenie "sztucznych" kolejek do dystrybutorów.

Shutterstock

Ogólnopolski start protestu zaplanowano na godzinę 18.00. Jedynie w Warszawie forma protestu będzie inna. Kierowcy w Stolicy spotkają się o godzinie 15.45 na parkingu przy ul. Smolnej. O 16.00 kawalkada, z możliwie najmniejszą prędkością, przejedzie pod Sejm, Belweder oraz Kancelarię Premiera.

Organizatorzy zapewniają, że jeśli ta akcja nie przyniesie efektów, to w odwodzie mają kolejne pomysły m.in. blokada ulic miast oraz tras szybkiego ruchu i autostrad, czy blokowanie dojazdu do koncernów naftowych w całej Polsce.

Oto lista miejsc w których mają zbierać się kierowcy chcący wziąć udział w proteście...Jak czytamy na profilu, jeśli "standard życia w kraju nie ulegnie poprawie", zorganizowane zostaną blokady autostrad i tras szybkiego ruchu w trakcie Euro 2012.

"Przy zablokowanych stacjach wpływy z podatków w danym dniu na pewno będą mniejsze. Pokażmy wszystkim, że nie jesteśmy marionetkami w rękach rządu! Pokażmy, że też mamy coś do powiedzenia!" - nawołują organizatorzy sprzeciwu.

Shutterstock

Oto lista miejsc w których mają zbierać się kierowcy chcący wziąć udział w proteście:

- Częstochowa: parking przy "Parku Lisiniec" czyli Bałtyk - wjazd od ulicy Jadwigi;

- Kraków: parking pod Biedronką w osiedlu II Pułku Lotniczego, dawny pas startowy;

- Świdnik: parking pod Kauflandem, za stacją Orlen;

- Łódź: ul. ks. Skorupki - Parking pod samolotem obok hali sportowej;

- Poznań: ul. Serbska - parking Tesco (zaraz przy wjeździe);

- Wołomin: parking Orlen ul. Armii Krajowej 20;

- Warszawa: godz. 15.45 - Warszawa, ul. Smolna (parking), 16.00 - przejazd pod Sejm, Belweder i Kancelarię Premiera (z możliwie najmniejszą prędkością, by utrudnić wyjazd z pracy ministrom);

- Bydgoszcz: Kaufland na Solskiego;

- Olkusz: parking koło hotelu Victoria - godz. 17 - a jeśli będzie mało ludzi, grupa ma dołączyć do grupy krakowskiej;

- Jabłonka k. Nowego Targu: dworzec autobusowy Jabłonka;

- Koszalin: Makro, ul. Syrenki 1