Inne

Kajetan Kajetanowicz powtórzył sukces sprzed dwóch lat, wygrywając 37. Rajd Elmot. Kajto po przesiadce do subru imprezy nie był faworytem kibiców i jego zwycięstwo jest niemal równie niespodziewane jak dwa lata temu. Tomasz Kuchar zdobył drugą pozycję - ale wskutek nowych przepisów, zdobył tyle samo punktów do Kajetan i wspólnie otwierają punktację.

”Zrobiliśmy co mogliśmy, jesteśmy na mecie, wygraliśmy rajd i z tego się cieszymy! Daliśmy z siebie wszystko, a co do regulaminu to nie martwi nas fakt, że mamy tyle punktów co Tomek. Punktacją zaczniemy się interesować po kilku rajdach...” - powiedział na mecie Kajetanowicz.

>>>Subaru - najpierw prędkość, potem kierunek!

W tym roku mistrzostwa Polski rozgrywane są według nowego regulaminu dlatego "we wszystkich rundach prowadzona będzie osobna klasyfikacja dla pierwszego dnia rajdu oraz osobna dla drugiego dnia rajdu". Zwycięzca dnia otrzymuje 15 punktów, drugi 12, trzeci 10. Dodatkowo najlepszy w klasyfikacji generalnej (punkty za miejsca zajęte w obu dniach) dostaje 5 oczek bonusowych. Drugi na mecie - 4 punkty, trzeci - 3, czwarty - 2 i piąty - 1.

Bryan Bouffier został zwycięzcą drugiego dnia, ale rajd ukończył na czwartej pozycji. Nie zdołał dogonić Sołowowa, który zostanie wiceliderem klasyfikacji.

Piąty był Tomasz Czopik, szósty Maciej Oleksowicz a za nim uplasowali się Radek Typa i Leszek Kuzaj. Kuzi zakończył dzień zdobyciem trzeciej pozycji na sobotnich oesach.

>>>Latający lancer w Górach Sowich

Kajto zdobył w pierwszym dniu imprezy 12 oczek, w drugim 8 za czwartą pozycję. Do tego doszło 5 bonusowych punktów za wygranie rajdu. Kuchar pierwszego dnia rywalizacji zdobył 15 punktów, drugiego 6 i do tego 4 bonusowe oczka. Obaj zebrali zatem po 15 punktów.

Za nimi są Michał Sołowow (23 pkt.: 8 + 12 +3), Bryan Bouffier (22: 5 + 15 + 2), Tomasz Czopik (15: 10 + 1 + 4) oraz Leszek Kuzaj (10 punktów z drugiego dnia).