To już trzeci samochód podarowany Stowarzyszeniu przez Chevroleta w Polsce i 51. auto przekazane do tej pory przez Chevrolet Europe. "Chevrolet od 100 lat produkuje samochody, które mają towarzyszyć ludziom w ich codziennym życiu. Dlatego też takie chwile, jak przekazanie samochodu, który będzie służył dzieciom z Wiosek SOS, są dla nas szczególnie radosne" - powiedział Maciej Całka, dyrektor sprzedaży Chevrolet Poland.

Reklama
Inne

Przypominamy, że w marcu SOS Wioski Dziecięce w Siedlcach i Karlinie otrzymały chevrolety cruze. Samochody są wykorzystywane przez pracowników i matki SOS, ułatwiają codzienne funkcjonowanie, pozwalają dowieźć dzieci na zajęcia czy do lekarza oraz dotrzeć do rodzin objętych kompleksową pomocą i wsparciem w ramach profilaktycznych programów umacniania rodziny.

"To dla nas niezwykle cenna pomoc" - mówi Barbara Rajkowska, prezes Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. "Chevrolety, które otrzymaliśmy w marcu wielokrotnie się nam przydały. Przykładem tego może być przypadek Idy z Siedlec, która mogła odwiedzić oddalone od jej obecnego miejsca zamieszkania, interesujące ją szkoły i podjąć decyzję na temat dalszej ścieżki edukacji."

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą. W Polsce Stowarzyszenie istnieje już od 27 lat i w tej chwili ma pod opieką ponad 1250 dzieci.

Inne

Europejska współpraca pomiędzy Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce a spółką Chevrolet Europe została zawarta i ogłoszona 29 września - w przeddzień Salonu Motoryzacyjnego 2010 w Paryżu. W jej ramach do 3 listopada 2011 r., czyli do dnia, kiedy przypada rocznica setnych urodzin Chevroleta, 100 nowych Chevroletów zostanie przekazanych na rzecz stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Europie, Uzbekistanie, RPA, Lesotho i Izraelu.

Chevrolet Europe zapewni SOS Wioskom Dziecięcym łącznie 100 samochodów, w tym: 20 miejskich sparków, 20 aveo hatchback, 20 sztuk modelu cruze, 20 vanów orlando oraz 20 SUV-ów captiva.