Chevrolet uczcił setną rocznicę powstania marki, organizując przyjęcie w stolicy Włoch, na które zaproszono wyjątkowych gości. Uroczystość poprowadziła Maria Grazia Cucinotta, włoska aktorka i "dziewczyna Bonda", która jako pierwsza złożyła Chevroletowi urodzinowe życzenia i powitała dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Rzymie.

Reklama
Inne / jacoponiccoli

Na początku 2011 roku Chevrolet ogłosił, że nie będzie przyjmował prezentów urodzinowych, ale je rozdawał. W tym celu rozpoczął współpracę z SOS Wioskami Dziecięcymi z zamiarem przekazania stowarzyszeniu 100 nowych samochodów. Dwa ostatnie modele - chevrolet cruze i chevrolet orlando - trafiły właśnie do SOS Wioski Dziecięcej w Rzymie.

"Kompaktowy cruze i siedmiomiejscowy orlando sprawdzą się w wielu zadaniach w naszej wiosce" - przyznaje Paolo Contini, dyrektor SOS Wioski Dziecięcej w Rzymie. "Matki SOS muszą być mobilne, ponieważ ich zadaniem jest prowadzenie dużego domu, a także wykonywanie wszystkich obowiązków, które spoczywają na rodzicach. Korzystanie z transportu publicznego nie zawsze jest łatwe, więc mobilność jest w tym przypadku kluczem do codziennego funkcjonowania" - dodał Contini.

"SOS Wioski Dziecięce pomagają dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą niemal tak długo, jak my sprzedajemy samochody. Chcemy kontynuować współpracę ze stowarzyszeniem także w 2012 roku, a nawet dłużej. To fantastyczna organizacja" - powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe.

Przypominamy, że polski oddział Chevroleta również przyłączył się do akcji przekazania samochodów SOS Wioskom Dziecięcym. W marcu dwa białe chevrolety cruze pojechały do Wiosek w Karlinie i Siedlcach, w sierpniu Stowarzyszenie otrzymało chevroleta sparka.