Nowy chevrolet cruze kombi ma 4675 mm długości, czyli jest dłuższy od wersji hatchback (4510 mm) i sedan (4597 mm). Każdy model będzie seryjnie wyposażony w relingi dachowe. Bagażnik nowego kombiaka oferuje 500 litrów pojemności (do linii szyb). Po złożeniu tylnych siedzeń możliwości rosną do blisko 1500 litrów (pod dach).

Reklama
Inne

Cruze kombi będzie konkurował w bardzo ważnym segmencie rynkowym. Samochód ma wszystkie cechy, które pozwolą mu spełnić oczekiwania europejskich kierowców pod kątem stylistyki, dynamicznych właściwości jezdnych, przestronności i oszczędności paliwa - powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet Europe.

Nowy chevrolet cruze kombi zadebiutuje na początku marca w czasie salonu samochodowego w Genewie.

Inne / www.weigl.biz

Oprócz dostępnych obecnie jednostek benzynowych 1,6 l i 1,8 l latem 2012 roku zadebiutuje turbodoładowany silnik benzynowy 1,4 l, nowy diesel 1,7 l oraz unowocześniona jednostka wysokoprężna 2,0 l.

Standardem w silniku benzynowym 1,4 l oraz jednostkach wysokoprężnych 1,7 l i 2,0 l będzie układ start-stop. Wszystkie silniki spełniają normę emisji spalin Euro 5.

Jednak to nie wszystko z nowości… W 2012 roku cała gama kompaktowego chevroleta zostanie odświeżona od kół po czubek dachu. Z zewnątrz samochód będzie się wyróżniał przeprojektowanym pasem przednim, zmodyfikowanymi kloszami reflektorów i światłami przeciwmgielnymi oraz nowymi obręczami kół. W kabinie pasażerskiej pojawi się poprawiona konsola centralna.

Inne / www.weigl.biz

Dodatkowo na liście wyposażenia opcjonalnego pojawi się system bezkluczykowego otwierania zamków drzwi, który pozwoli na wejście do pojazdu nawet wówczas, gdy kluczyk będzie schowany w kieszeni lub w torebce. Dodatkowo, system pozwoli na uruchomienie i wyłączenie silnika jednym przyciskiem bez potrzeby wkładania kluczyka do stacyjki.

Także latem tego roku w bogatszych wersjach wyposażeniowych cruze i aveo pojawi się MyLink - nowy system audio-informacyjny Chevroleta. Umożliwia on podłączenie smartfonów do pokładowego systemu rozrywkowego. Jak to działa? System MyLink wyświetla zawartość smartfonów na dotykowym, siedmiocalowym kolorowym ekranie. Po podłączeniu smartfona dostaniemy pełny dostęp do listy odtwarzania, galerii fotografii, książki telefonicznej, plików wideo i innych danych zapisanych w pamięci telefonu.

Inne / www.weigl.biz

Pomimo niesprzyjających prognoz i trudnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym, z optymizmem wchodzimy w rozpoczynający się rok. Bardzo dobre przyjęcie naszych nowych modeli oraz stale rosnąca sprzedaż świadczą o tym, że trafiamy w potrzeby Polaków. Czekający nas pełny rok sprzedaży niedawno wprowadzonych nowości, premiera cruze’a w wersji kombi oraz debiut chevroleta malibu z pewnością pomogą nam zrealizować nasze plany - powiedział Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland.

Inne

Czy nowe kombi trafi w potrzeby polskich kierowców? Biorąc pod uwagę dotychczasową politykę cenową Chevroleta nad Wisłą można spodziewać się dużej liczby tych samochodów na drogach. Od chwili pojawienia się pierwszego cruze w 2009 roku do tej pory sprzedało się łącznie ponad milion sztuk (sedan i hatchback) na całym świecie.