Każdego roku gwiazdy Hollywood i przedstawiciele amerykańskiego przemysłu filmowego zbierają się podczas uroczystości wręczenia Oscarów, aby uhonorować najlepsze produkcje filmowe i wyróżnić najlepszych aktorów. Swój udział w tworzeniu największych dzieł kinematografii mają także auta Chevroleta.

Reklama

Samochody mają wiele wspólnego z filmami. Widz często wytwarza emocjonalną więź z pojazdem, grającym jedną z głównych ról - mówi Elliot Wilhelm, kurator filmowy z Instytutu Sztuki w Detroit oraz założyciel Detroit Film Theatre. Podczas scen, w których niszczone są piękne auta często słychać odgłosy niezadowolenia i współczucia.

Najlepszym tego przykładem jest rola chevroleta camaro w filmach "TRANSFORMERS" (2007), "TRANSFORMERS: Zemsta upadłych" (2009) oraz "TRANSFORMERS 3" (2011), w których ten amerykański muscle car wcielił się w postać robota Bumblebee. Zachęcony sukcesem trylogii, Chevrolet stworzył model Camaro TRANSFORMERS Special Edition, który sprzedał się w około 3000 egzemplarzy, przenosząc emocje z dużego ekranu na drogi. W filmie oprócz Camaro pojawiły się także modele corvette stingray concept oraz chevrolet malibu z 1965 roku.

Wiele emocji wśród fanów motoryzacji wywołał również thriller "xXx" z 2002 roku, w którym aktor Vin Diesel wykonuje spektakularny skok z mostu, prowadząc chevroleta corvette. W tym miejscu należy też wymienić pojazd Batmana z filmu "Batman" (1989) i "Powrót Batmana" (1992) zbudowany na bazie chevroleta impala oraz inne znane produkcje filmowe:

Zmodyfikowany chevrolet corvette z 1964 jest gwiazdą hitu kinowego "Viva Las Vegas" z Elvisem Presley’em i Ann Margaret. Film opowiada o losach Lucky’ego Jacksona i jego drodze do udziału w pierwszym wyścigu Grand Prix organizowanym w Las Vegas. Wielu krytyków uważa, że Presley zagrał w tym filmie swoją najlepszą rolę.

"Amerykańskie graffiti" (1973) - w filmie, od którego rozpoczęły się hollywoodzkie kariery takich aktorów, jak Richard Dreyfuss, Ron Howard i Harrison Ford, pojawiają się modele chevrolet one-fifty z 1955 r. i chevrolet impala z 1958 r.

Reklama

Czerwony chevrolet corvette stingray występuje u boku nagrodzonego Oscarem Jeffa Bridgesa w filmie "Ostatni amerykański bohater" (1973 r.), który obrazuje drogę kierowcy Junior Jacksona do największych sukcesów w wyścigach.

Eric "Otter" Stratton, grany przez Tima Mathesona w kultowym filmie Menażeria z 1978 roku, jeździ chevroletem corvette rocznik 1959.

Dolly Parton porusza się natomiast modelem camaro z 1968 roku w filmie "Najlepszy mały burdelik" w Teksasie (1982), w którym gra również Burt Reynolds.

Sean Penn, grający postać Jeffa Spicoli w filmie Beztroskie lata w Ridgemont High (1982), rozbija w spektakularny sposób model camaro Z28 z 1968 roku.

W filmie "Mniej niż zero" (1987) obok Roberta Downey Jr., Jamie Gertz i Andrew McCarthy’ego występuje chevrolet corvette convertible z 1959 roku.

Camaro z 1978 roku gra u boku Dana Aykroyda i Jane Curtin w filmie "Stożkogłowi" (1993).

"Człowiek demolka" (1993) - większość pojazdów wykorzystanych w filmie z Sylvestrem Stallone, Wesley Snipesem i Sandrą Bullock to prototypy i koncepty GM, a wśród nich znalazł się chevrolet corvette stingray concept z 1991 roku.

W filmie "Mr. Deeds" - Milioner z przypadku (2002) główny bohater grany przez Adama Sandlera nagradza mieszkańców swojego miasta za ich przyjaźń, ofiarując każdemu nowiutkiego, czerwonego chevroleta corvette convertible z 2002 roku.

Animowana wersja chevroleta corvette pojawiła się w filmach "Toy Story 3" (2010) i "Auta 2" (2011).