Wyścigi w Portugalii, stanowiły półmetek sezonu 2011 w klasie WTCC. Zdobycie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w pierwszym wyścigu, wygranym przez Alaina Menu, oraz pierwszego i drugiego miejsca w drugim wyścigu, wygranym przez Roba Huffa, oznacza dla Chevroleta nie tylko zwycięstwo w 11 z 12 tegorocznych wyścigów, ale też objęcie bezpiecznego prowadzenia w obu klasyfikacjach (kierowców i konstruktorów).

Reklama

W pierwszym wyścigu Alain Menu doskonale wykorzystał wcześniej zdobyte pole position i przeciął linię mety jako pierwszy, podczas gdy Yvan Muller i Rob Huff dali wspaniały popis, zaciekle walcząc o drugie miejsce.

Drugi wyścig zdecydowanie ożywił bój o zwycięstwo pomiędzy Mullerem i Hufem. Kiedy Brytyjczyk wyprzedzał Francuza w połowie trasy, doszło do nieuniknionego kontaktu między samochodami. Stewardzi stwierdzili jednak, że nie ma żadnych podstaw do podjęcia szczegółowej analizy sytuacji, która wydaje się czymś normalnym, gdy dwóch mistrzów kierownicy ściera się na torze w walce o puchar. Alain Menu dojechał na metę jako szósty.

Inne

Obecnie chevrolety cruze wracają do Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w kolejnej rundzie wyścigów, która odbędzie się w Donington, niedaleko siedziby teamu RLM w Wellingborough (16-17 lipca 2011).