Chevrolet camaro ponownie zagra rolę Autobota "Bumblebee" w filmie "Transformers: Dark of the Moon", który będzie wchodzi na ekrany na całym świecie od 28 czerwca.

Reklama

Z tej okazji Chevrolet wprowadza specjalną edycję camaro coupe transformers 2012 dla fanów Bumblebee w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii, Europie, Południowej Afryce i na Bliskim Wschodzie.

"Film Transformers pomógł w zaprezentowaniu Camaro i Chevroleta całkiem nowej generacji fanów" - powiedział Rick Scheidt, wiceprezes ds. marketingu Chevroleta. "Rola odgrywana przez samochód pomogła Camaro stać się najlepiej sprzedającym się sportowym samochodem w Ameryce i jednym z najbardziej znanych samochodów na całym świecie."

Camaro piątej generacji zagrało wcześniej rolę Bumblebee w filmie „Transformers” z 2007 roku oraz w 2009 roku w filmie "Transformers: Zemsta Upadłych". W sumie na te dwa filmy sprzedano bilety o wartości 1,5 miliarda dolarów. Zdaniem ludzi z Chevroleta obie produkcje pomogły ponownie wprowadzić Camaro na rynek po siedmioletniej przerwie w sprzedaży.

Inne

W 2010 roku camaro objął prowadzenie na amerykańskim rynku samochodów sportowych, wyprzedzając forda mustanga po raz pierwszy od 24 lat. W 2011 roku camaro nadal prowadzi w segmencie (jest dostępny także jako kabriolet). Od początku 2011 roku sprzedano 40 275 egzemplarzy camaro, a w tym samym czasie mustang osiągnął sprzedaż na poziomie 30 206 sztuk.Wersja Transformers 2012 będzie oferowana w Ameryce Północnej i powstanie na bazie camaro coupe w opcjach wyposażenia 2LT i 2SS. Auto będzie wykonane w żółtym kolorze z czarnymi pasami, które rozciągają się od maski, przez dach aż po pokrywę bagażnika. Całość wykończy "wysoki" tylny spoiler.

Oprócz dodatków standardowo oferowanych w pakiecie RS, wersja Transformers 2012 obejmuje także 20-calowe obręcze kół w kolorze czarnym a także logo Autobot na dekielku oraz na błotniku.

Reklama

We wnętrzu Transformers camaro znajdziemy czarną skórę, zaakcentowaną żółtymi przeszyciami na tablicy rozdzielczej, centralnej konsoli, podłokietnikach i fotelach. Logo Autobot jest wyszyte na przednich zagłówkach, a także na pokrywie w konsoli centralnej.

Dodatkowo dostępne są także dwie opcje instalowane przez dilera: ekskluzywne, 21-calowe felgi w kolorze czarnym oraz pakiet "black ground-effects".

Inne

Zamówienia na specjalną edycję camaro Transformers 2012 będą przyjmowane od lipca, a samochody zostaną dostarczone do dealerów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie we wrześniu. Jak się dowiadujemy podobny pakiet będzie dostępny w Europie wraz z wprowadzeniem camaro na rynek we wrześniu 2011 roku.