Chevrolet camaro został wybrany "najgorętszym samochodem" podczas targów 2011 SEMA Show w Las Vegas. Odrodzona ikona amerykańskiej motoryzacji zdobyła ten tytuł już drugi raz z rzędu.

Reklama

Zdaniem organizatorów targów SEMA wystawcy (firmy tuningowe) wytwarzają tysiące produktów, które zwiększają osiągi, wygodę, komfort jazdy i poprawiają wygląd. Chociaż akcesoria dostępne są dla każdej marki i modelu, to producenci koncentrują się bardziej na chevrolecie camaro niż na innych samochodach. Dlatego też osoby kupujące camaro mogą liczyć na najwięcej opcji personalizacji.

W Polsce legendę amerykańskiej motoryzacji oferują wybrane salony dilerskie Chevroleta - zamówienia można już składać... Nad Wisłą model ten oferowany jest w najwyższej wersji wyposażenia, z silnikiem V8 o pojemności 6.2 l. Camaro z manualną skrzynią biegów ma 432 KM, w wersji wyposażonej w sześciostopniową automatyczną skrzynię biegów silnik generuje 405 KM.

W Polsce ten sportowy wózek jest dostępny w obu wersjach nadwozia - coupé i kabriolet. Auto z roku modelowego 2012 w wersji coupé kosztuje od 199 900 zł, a kabriolet od 224 900 zł.