Chevrolet ujawnił model corvette 427 convertible collector edition 2013 - najszybszy i najbardziej rasowy kabriolet w historii corvette...

Chevrolet Corvette z roku modelowego 2013 zapisze się na kartach historii jako model upamiętniający sześćdziesiątą rocznicę istnienia tego kultowego samochodu, a także jako ostatni przedstawiciel obecnej generacji C6 - powiedział Chris Perry, wiceprezes ds. globalnego marketingu i strategii marki Chevrolet. Nie ma chyba lepszego sposobu na uczczenie tych przełomowych wydarzeń, niż poprzez wskrzeszenie najbardziej pożądanego zestawienia w historii - Chevroleta Corvette w wersji kabriolet oraz silnika o pojemności skokowej 427 cali sześciennych. - dodał.

Model 427 convertible zadebiutuje 21 stycznia na aukcji samochodów kolekcjonerskich Barrett Jackson w Scottsdale w stanie Arizona i pojawią się w sprzedaży w amerykańskich salonach Chevroleta latem tego roku. 

Pierwszy chevrolet corvette 427 convertible oferowany w sprzedaży trafi w ręce osoby, która złoży najwyższą ofertę kupna na aukcji samochodów kolekcjonerskich Barrett Jackson w Scottsdale (sobota 21 stycznia). Cały dochód ze sprzedaży zasili konto programu na rzecz walki z głodem Drive to End Hunger.

Jakie cacko trafi w ręce szczęśliwca?


Jakie cacko trafi w ręce szczęśliwca? Chevrolet corvette 427 convertible łączy w sobie elementy modeli Z06 i ZR1.

Sercem jest silnik LS7 o pojemności skokowej 7 litrów (427 cali sześciennych - stąd nazwa), przeszczepiony z corvette Z06. Jednostka osiąga produkuje 505 KM i maksymalny moment obrotowy 637 Nm - to najmocniejszy w historii silnik montowany pod maską seryjnego chevroleta corvette z otwieranym dachem. Podobnie jak wersja Z06, 427 convertible jest oferowana wyłącznie z sześciobiegową manualną skrzynią biegów.

Jednostka jest składana ręcznie w GM Performance Build Center. Właśnie tam kierowcy, którzy kupili model 427 mogą dodatkowo wykupić opcjonalną usługę Corvette Build Experience i własnoręcznie złożyć silnik, który posłuży do napędu ich nowego samochodu.


Corvette 427 convertible dostała układ przeniesienia napędu i tylną oś z corvette Z06, akumulator umieszczony z tyłu oraz standardowy system magnetic selective ride control. W aucie zastosowano także elementy z włókien węglowych m.in. maska silnika. Dzięki temu auto waży 1522 kilogramów - biorąc pod uwagę moc 505 KM daje to stosunek mocy do masy wynoszący 3,01 kg/1 KM, czyli jeden koń mechaniczny przypada na 3,01 kilograma. Zdaniem speców to lepiej niż w porsche 911 turbo S cabriolet - 3,31 kg, audi R8 5.2 TFSI spyder - 3,44 kg, aston martin DBS volante - 3,55 kg, ferrari california convertible - 3,77 kg. 

Zdaniem ludzi z chevroleta model 427 convertible jest jednym z najszybszych kabrioletów na świecie. Szacuje się, że samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy, pokonuje odległość ¼ mili ze startu zatrzymanego w 11,8 sekundy, osiąga przyspieszenie poprzeczne 1,04 g i rozpędza się do ponad 306 km/h. Uff…